چمدان: قوه قضاییه اعلام کرد: حکم قطعی چهار نفر از متهمان شرکت کلاهبرداری دومان توکان از سوی قاضی صلواتی رئیس شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به اتهامات اخلالگران و مفسدان اقتصادی صادر شد.

بر اساس حکم صادره، رشید جباری فرزند محمد رئیس هیات مدیره شرکت دومان توکان به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل 18 سال حبس، 25 ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی محکوم شد.

متهم ردیف سوم این پرونده به نام مهدی ذکایی فرزند یحیی معاون حقوقی شرکت دومان توکان به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل 15 سال حبس، 25 ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی و همچنین احسان حدیدساز فرزند محمدعلی جانشین مدیرعامل و رئیس واحد جذب شرکت به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به تحمل هشت سال حبس، 20 ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی محکوم شدند.

بر اساس رای صادره، دادگاه به استرداد وجوه سرمایه گذاران مالباخته و ضبط کلیه اموالی که متهمان از طریق خلاف قانون به دست آورده‌اند، حکم صادر کرده است. پرونده در مورد ندا مختار زاده دیگر متهم پرونده مفتوح است.

بنابراین گزارش برای دادگاه اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی محرز و بر این اساس حکم صادر شده و به استناد ماده 10 استجازه و ماده 28 آیین نامه اجرایی نحوه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور مصوب 97، حکم صادره قطعی است.

دادگاه دومان - خرید هتل و رستوران با سرمایه مردم

[related-post id="200723"]

به گزارش چمدان، به گفته نماینده دادستان متهمان این پرونده طی سال‌های متمادی با جذب سرمایه‌های مردم و وعده سودهای بالا در حوزه‌های مختلفی از جمله هتلداری، سرمایه گذاری در حوزه صنعت غذا و آشامیدنی، صنعت شکلات سازی، دارو، نفت، پوشاک و اپلیکیشن‌های موبایلی فعالیت کرده‌اند و با استفاده از همین سرمایه‌ها در دوبی، سنگاپور، لندن و کیش به خرید سهام برخی هتل‌های چند ستاره اقدام کرده و به سپرده گذاران وعده مسافرت با جت و اقامت در جزایر فیجی را داده‌اند.

قاضی صلواتی پس از برگزاری چهار جلسه و شنیدن سخنان متهمان و وکلای آنان در 23 دی ماه با اعلام ختم رسیدگی به این پرونده گفت که حکم متهمان در موعد مقرر صادر خواهد شد.

[related-post id="201272"]
کد خبر 207798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =