چمدان: سیدابوالفضل موسوی با اشاره به ورود آب به بسیاری از خانه‌های بافت تاریخی و جهانی یزد در پی بارش‌های اخیر و آسیب دیدن آنها گفت: اگرچه مردم یزد از بارندگی‌های اخیر خوشحال هستند ولی باید آمادگی برای این بارندگی در بخش‌های مختلف وجود داشته باشد؛ به خصوص در مورد حفظ خانه‌های تاریخی.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی افزود: در بحث حفظ خانه‌های تاریخی، مسئولان میراث کشوری و وزارت راه و شهرسازی وظیفه دارند زیرا یزد به عنوان تنها شهر جهانی تاریخی شناخته شده ایران است که در قبال آن هم مسئولیت ملی باید وجود داشته باشد و هم مسئولیت استانی و نهادهای مردمی.

وی ادامه داد: در بُعد ملی در شورای عالی معماری و شهرسازی مقرر شد وزیر راه طی نامه‌ای به دولت، اهمیت این موضوع را گوشزد کند تا ردیف ویژه برای حفظ و مرمت بافت‌ها، آثار و خانه‌های تاریخی پیش‌بینی شود زیرا یزد تنها شهری است که زندگی در قسمت بافت تاریخی آن در جریان است.

[related-post id="206942"]

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس به خانه ملت گفت: متاسفانه دولت در لایحه بودجه 98 ردیف جداگانه برای این منظور لحاظ نکرد و قولی که در شورای عالی شهرسازی در قبال یزد مصوب شد، تحقق نیافت.
کد خبر 207670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =