چمدان: علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ظهر امروز با حضور در یک هتل پنج ستاره نوساز در شهر تهران ۵۲۷ پروژه در 31 استان در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را افتتاح کرد. این پروژه‌ها با حجم سرمایه‌گذاری بیش از 16 هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیدند.

مونسان در این برنامه با اشاره به آمار گردشگری کشور گفت:  ۸ میلیارد دلار درآمد ارزی کشور، باعث تحرک اقتصادی شده و سرمایه گذاری‌های متعدد در حوزه‌های مختلف مرتبط با گردشگری و مراجعه سرمایه گذاران به این حوزه نتیجه این اتفاق است.

معاون رئیس جمهور به طور ویدیو کنفرانس با ۸ استان کشور ارتباط برقرار کرد و ضمن مطلع شدن از پروژه‌ها، دستور افتتاح و بهره‌برداری از آنها را صادر کرد.

۱۴ پروژه در استان مرکزی، ۳ پروژه در قزوین، ۲۰ پروژه در خراسان شمالی، ۴۲ پروژه در یزد، ۵ پروژه در کردستان، ۴۱ پروژه در تهران به طور همزمان افتتاح شدند. پروژه‌هایی نیز در اصفهان و هرمزگان مورد بهره برداری قرار گرفتند.

با افتتاح این پروژه‌ها هزار و 393 اتاق و 3 هزار و 641 تخت به ظرفیت اقامتی کشور اضافه شد، با بهره‌برداری این پروژه‌ها زمینه اشتغال 2 هزار و 860 نفر فراهم می‌شود.

[related-post id="206462"]
کد خبر 206491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =