چمدان: «برج آگورا» بزرگ‌ترین ساختمان مسکونی در شهر تایپه است که میزبان هتل پنج‌ستاره «باغ آگورا» خواهد بود.

یک شرکت معماری در پاریس متعلق به وینسن کالبو، معمار بلژیکی که برای طراحی ساختمان‌های آینده‌نگرانه و دوستدار محیط‌زیستی شهرت جهانی دارد، در سال 2010 در رقابتی که برای طراحی پروژه ساختمانی سبز در تایپه برگزار شده بود برنده شد.

عملیات ساخت‌وساز این ساختمان که علاوه‌بر برج آگورا به ساختمان «تائو ژو یین یوآن» هم معروف است در مارس 2013 آغاز شد و در سپتامبر 2017 به‌اتمام رسید.

البته هنوز جزییات طراحی داخلی و توسعه باغ‌های آن هنوز به ‌اتمام نرسیده است اما با به‌ پایان‌ رسیدن عملیات طراحی، این برج به یکی از سبزترین ساختمان‌های تایپه تبدیل خواهد شد که قادر است مقدار زیادی دی‌اکسیدکربن را جذب و به تصفیه هوای شهر کمک کند.

برج آگورا در زمینی به‌مساحت 42 هزار و 335 مترمربع و در 20 طبقه بنا شده و باشگاه‌های تفریحی روی بام، استخر، امکانات ورزشی، پارکینگ طبقاتی، هتل پنج‌ستاره «باغ آگورا» و 42 آپارتمان مجلل را شامل می‌شود.

این ساختمان سازه‌ای شبیه به ساختار دوتایی دی‌ان‌ای است و از دو بخش مارپیچ که دور هسته مرکزی ثابتی می‌چرخند تشکیل شده است.

هر طبقه با زاویه 4.5 درجه چرخش می‌کند و با هر چرخش به ساکنان هر دو بخش زنجیره مارپیچ اجازه می‌دهد که از چشم‌انداز تماشایی رو به آسمانخراش تایپه 101 استفاده کنند.

در این برج بیش‌از 23 هزار درخت کاشته می‌شوند که فضاهای پیرامون و بالکن‌ها را در بر می‌گیرند. محاسبات نشان می‌دهد که این تعداد درخت قادر است سالانه 130 تن دی‌اکسیدکربن جذب کند.

[related-post id="205790"]

[related-post id="194673"]
کد خبر 206243

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =