جانشین فرمانده سپاه: راهیان نور تمام ایران را زیارت‌گاه کرده است | گردشگری بسیج را توسعه می‌دهیم

چمدان: سردار سلامی در دیدار با فرمانده جدید قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیار خوبی در مجموعه سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج وجود دارد که بر اساس آن، کارهای بسیار زیادی می‌توان انجام داد، گفت: برنامه‌های مردمی راهیان نور، استقبال از زائران غیرایرانی اربعین حسینی، برگزاری همایش‌های بازسازی واقعه غدیرخم و برنامه‌هایی از این دست، حقیقتاً انسان‌ها را منقلب می‌کند و کارهای تربیتی و فرهنگی بسیج که به جوهر محبت اخلاص و مهربانی آغشته است، عمق دارد و دل‌های مخاطبان را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد.

سردار سلامی با اشاره به اینکه باید حماسه‌های دفاع مقدس را به واقعیت نزدیک‌تر کرد و با برنامه‌های مؤثر آن را شبیه‌سازی کرد به گونه‌ای که هیجان‌های عملیات‌ها به جوانان امروزی منتقل شود، تاکید کرد: نزدیک شدن مخاطبین برنامه‌های راهیان نور، آنها را با هویت جنگ که شجاعت و ایمان و مجاهدت و ثبات قدم بود، نزدیک‌تر می‌کند و روح جاری و ساری در دفاع مقدس که منشأ پیروزی بود را در زمان حال در بطن جامعه و به خصوص در جوانان و نوجوانان تسری می‌دهد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: امروز اگرچه جنگ نیست، ولی راهیان نور برنامه‌ای برای ایجاد پیوند با فرهنگ و ارزش‌های انسان ساز دفاع مقدس است و برنامه‌های بسیار خوب و فاخری از جمله نمایش آبی – خاکی «یک شب زندگی به سبک رزمندگی» که در منطقه عملیاتی هور و برای دانشجویان و نخبگان اجرا شده است، باید گسترش پیدا کند چرا که بازسازی برخی شاهکارهای عملیاتی در دفاع مقدس نشان می‌دهد که عقل مومنانه باعث می‌شود این چنین استراتژی‌ها و عملیات‌ها پیاده‌سازی شود و حقیقتاً عقل غیرمومنانه، انجام این عملیات‌ها را ممکن نمی‌داند و مدرن‌ترین ارتش‌های دنیا هم زیر بار انجام این کارها نرفته و نخواهند رفت و بازسازی این حماسه‌ها، بسیار ارزشمند است.

وی گفت: کارهای اردویی و گردشگری بسیج فوق العاده پرزحمت و پر فشار است و با توجه به اثرگذاری آنها تلاش برای تداوم و ارتقای آنها از نظر کمی و کیفی، کار بسیار بزرگی است و به نظر من، هیچ عملیات فرهنگی به اندازه راهیان نور بر جوان و نوجوان مؤثر نیست و جا دارد از مجموعه دست اندرکاران فعالیت‌های اردویی بسیج قدرشناسی کرد.

[related-post id="205189"]

سردار سلامی خاطرنشان کرد: راهیان نور نه فقط در چند استان بلکه تمام سرزمین ایران را تبدیل به زیارتگاه کرده است و کشور تبدیل به جغرافیای کار جهادی و کار فرهنگی شده است. حقیقتاً راهیان نور باعث شده است تا دفاع مقدس، فقط قطعه‌ای از تاریخ نباشد بلکه شبیه عاشورا بشود که همیشه زنده است؛ تا جایی که دشمن را با ابزارهای مخرب امروزی، که بعضاً مانند سلاح اتمی عمل می‌کنند. بنابر فرمایش اخیر مقام معظم رهبری به خصوص در بخشی از دهه ۷۰ و دهه ۸۰ و در جنگ فرهنگی شکست داده است و آنها با راهیان نور به عنوان یکی از ابزارهای قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران، این شکست را تجربه کرده‌اند.

وی در پایان گفت: امروزه میلیون‌ها زائر اربعین حسینی بر اساس قضا و قدر الهی می‌آیند و از کربلاهای ایران به کربلای حسینی، سفر می‌کنند و با تداوم این برنامه راهیان نور و برنامه‌های از این دست، و صدور فرهنگ، معارف و ارزش‌های دفاع مقدس، ان شالله این سفرها به زودی زود تا قدس هم ادامه پیدا خواهد کرد.
کد خبر 206215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =