چمدان: محمد اسلامی در نشست بررسی مشکلات راه‌های آران و بیدگل افزود: در نتیجه هماهنگی‌ها قرار شد تا در ابتدا با محوریت فرمانداری این شهرستان و همکاری معدن‌داران منطقه، این مسیر به جاده گردشگری تبدیل شود.

وی بیان کرد: پس از ساخت جاده گردشگری مرنجاب، این مسیر در چارچوب وزارت راه و شهرسازی قرار خواهد گرفت تا اقدام‌های آتی از سوی این وزارتخانه صورت گیرد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: پیگیری‌هایی صورت گرفته است تا فوریت‌های پزشکی هم در این مسیر مستقر شود تا در نهایت یک جاده غیر آسفالته و ایمن ساخته شود چرا که تکمیل جاده مرنجاب موجب کاهش تلفات انسانی و حتی فرهنگی خواهد شد و عبور و مرور خودروها هم بهتر صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد : منطقه کویر مرنجاب دارای جاذبه‌های بی‌مانندی است که ظرفیتی برای جذب گردشگران ایجاد کرده که باید پیوست فرهنگی داشته تا فرصت آفرین باشد.

[caption id="attachment_205461" align="aligncenter" width="4000"]کویر مرنجاب منطقه نمونه گردشگری مرنجاب در شمال شهرستان آران و بیدگل جزء بکرترین و زیباترین کویرهای کشور است که از شمال به دریاچه نمک، از غرب به کویر مسیله، دریاچه حوض سلطان و حوض مره و از شرق به پارک ملی کویر منتهی می‌شود[/caption]

 
کد خبر 205450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =