مصوبه اخذ عوارض از گردشگران خارجی در مشهد ابطال شد |  نامه استاندار خراسان رضوی به مونسان

چمدان: شورای اسلامی شهر مشهد چندی پیش مصوبه‌ای را به تصویب رسانده بود که بر اساس آن، مقرر شده بود از هر گردشگر خارجی ورودی به مشهد در حوزه سلامت و درمان مبلغ 10 یورو یا معادل آن به عنوان عوارض گردشگری دریافت شود.

بلافاصله بعد از اعلام خبر این مصوبه، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی اصلی حوزه سفر و گردشگری در کشور، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و در مکاتباتی با مسئولان استان خراسان رضوی خواستار ابطال این مصوبه شد.

عوارض از گردشگران خارجی در مشهد

با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابطال این مصوبه شورای شهر مشهد به فرمانداری مشهد  اعلام شده است و این موضوع در نامه‌ای رسمی از سوی علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی به علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام شد.

[related-post id="200584"]

در نامه استاندار خراسان رضوی خطاب به مونسان آمده است: «عطف به نامه شماره 38900/972100 مورخ 1397/10/19 مبنی بر تقاضای ابطال مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد که مقرر می‌دارد از گردشگران خارجی ورودی به شهر مشهد در حوزه سلامت و درمان برای یک بار در هر سال شمسی مبلغ 10 یورو یا معادل آن به عنوان عوارض گردشگری دریافت گردد به استحضار می‌رساند، مراتب طی نامه شماره 32863/67/38 مورخ 97/10/26 به فرمانداری محترم مشهد برای ابطال مصوبه مذکور اعلام گردید. پیشاپیش از بذل توجه حضرتعالی به خطه زرخیز خراسان رضوی کمال امتنان را دارم.»
کد خبر 205301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =