درخواست تعلیق داوطلبانه آژانس‌های مسافرتی با کاهش شدید سفرهای خارجی مردم

چمدان: اکبر غمخوار مدیرعامل دفتر خدمات گردشگری و از فعالان حوزه گردشگری در ارتباط با پیشنهاد صدور کارت اعتباری برای گردشگران ورودی به کشور گفت: پیشنهاد ما این است که  پس جذب گردشگران خارجی توسط کارگزاران برای آنها «دبیت کارت» یا کارت‌های اعتباری ریالی به ارزش 200 و 500 یورو در نظر گرفته شود تا آنها بتوانند با این کارت‌ها خرید کنند یا از دستگاه خود پرداز بانک پول بگیرند چرا که اغلب گردشگران خارجی تمایلی به حمل پول نقد ندارند.

او در پاسخ به اینکه ممکن است برخی از اصناف مرتبط  همانند هتل‌ها که ابراز تمایل برای گرفتن ارز از گردشگران خارجی داشتند، مخالفت کنند، توضیح داد: قیمت‌ها بر اساس ضوابط باید ریالی پرداخت شود بنابراین در این زمینه مشکلی وجود نخواهد داشت.

غمخوار در ارتباط با وضعیت آژانس‌های مسافرتی پس از افزایش قیمت ارز و حذف ارز مسافرتی با قیمت دولتی اظهار کرد: سفر و میزان مسافر خروجی کم شده‌ است و بسیاری از آژانس‌ها درخواست تعلیق داوطلبانه کرده‌اند.

وی در ارتباط با میزان گردشگران ورودی به کشور گفت: در مورد گردشگران ورودی نمی‌توان از واژه تور استفاده کرد اما مسافران خارجی به ایران سفر می‌کنند، به دلیل شرایط سیاسی و تبلیغات مصنوعی (پروپاگاندا) رسانه‌های غربی، تعداد گردشگران اروپایی کاهش یافته و بیشتر از کشورهایی همانند پاکستان، آذربایجان و ... گردشگران به ایران می‌آیند.
کد خبر 205164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =