چمدان: علی‌اصغر مونسان در ارتباط تلفنی با برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران گفت: هر گردشگر خارجی که وارد کشورمان می‌شود پس از بازدید از شهرها و جاذبه‌های متنوع ایران، تصویر واقعی و پیشرفت‌های کشورمان را با خود به یادگار می‌برد و از تصویر دروغینی که برخی رسانه‌های غربی از ایران نشان می‌دهند دور می‌شود.

وی اضافه کرد: ایران از نظر داشته‌ها و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، جزء 10 کشور برتر دنیاست. اقدامات و برنامه‌های بسیاری در حوزه ایجاد زیرساخت‌ها که یکی از بزرگترین مشکلات و معضلات جذب گردشگران خارجی بوده، انجام شده است، اما این مشکل امروز به دلیل افزایش پروژه‌ها و بهره‌برداری از هتل‌ها و اقامتگاه‌ها، کمرنگ شده است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه به رغم مشکلات اقتصادی و تحریم‌های ناعادلانه در 9 ماه اول امسال از عدد 6 میلیون گردشگر ورودی عبور کردیم گفت: در تمام نقاط دنیا 70 درصد گردشگران ورودی کشورها را توریست‌های کشورهای همسایه تشکیل می‌دهند و کشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست، گردشگران ورودی به ایران از کشورهای روسیه، ترکیه، آذربایجان، گرجستان و ارمنستان رشد خوبی داشته است و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

مونسان اضافه کرد: گردشگران کشورهای عربی به ویژه گردشگران عراقی هم که پیش از این فقط به عنوان گردشگران زیارتی محسوب می‌شدند امروز وارد فاز گردشگری ترکیبی شده‌اند و زیارت، سیاحت و استفاده از امکانات و خدمات درمانی کشورمان را در برنامه سفر خود قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه امروز بالغ بر 2 هزار پروژه در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری کشور در حال انجام است گفت: بیش از یک میلیون سایت تاریخی شناخته شده در کشور وجود دارد، 23 اثر ثبت جهانی شده در یونسکو داریم و  رسیدگی به این تعداد آثار نیازمند امکانات مالی و انسانی بسیار زیادی است اما هموطنان بدانند که سازمان میراث‌فرهنگی تمام تلاش خود را برای حفاظت و نگهداری از این میراث فرهنگی عظیم به کار می‌بندد.
کد خبر 205055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =