چمدان: هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور چندی پیش در جلسه علنی مجلس در تذکری گفت: از رئیس جمهور تشکر می‌کنم، پس از ۶ ماه که رئیس جمهور شدند شرکت قطعات ایران خودرو را به خاندان مونسان واگذار کردند که متأسفانه این موضوع آینده اگزوز خودروی خراسان را به تزلزل در آورد. امروز اگزوز خودرو ۲۰۰ کارگر خود را اخراج کرده است. هیأت مدیره در سال ۸۸ مصوب کردند که کارخانه کاتالیست با ۱۵ میلیارد وام در نیشابور تأسیس شود ولی با لابی‌هایی که این خاندان انجام دادند این کارخانه به قم منتقل شد، این موضوع موجب نارضایتی‌های زیادی در جامعه کارگری شد.

حالا حسین اربابی معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرده که هیچ سندی دال بر اینکه آقای مونسان یا نزدیکان ایشان صاحب چنین کارخانه‌ای باشند وجود ندارد و هیچ‌گونه واگذاری به ایشان و یا نزدیکان آقای مونسان انجام نشده است. او از چنارانی تقاضا کرده که چنانچه مدارک مستند و مستدلی دارد، ارائه دهد.

اربابی با انتقاد از اظهارات بدون سند این نماینده مجلس اظهار کرد: نکته‌ای که اهمیت دارد این است که در وضعیت فعلی کشور مستمسک قرار دادن اخبار بدون سند و غیرمستدل و ارتباط دادن آن به اشخاص طراز اول نظام به نوعی از بین بردن اعتماد مردم به کلیت حاکمیت است و این مسئله‌ای است که مقام معظم رهبری بارها و بارها درباره آن تذکر داده‌اند.

او ادامه داد: اگر افرادی بنا به دلایلی مصونیت‌های قضائی دارند دلیلی ندارد با انتشار اخبار بدون مدرک و سند فضای عمومی اعتماد مردم به دولت و مجموعه حاکمیت را از بین ببرند. این کار در این دوره یک خیانت بزرگ به اعتمادی است که مردم به مجموعه نظام دارند و بازگرداندن آن بسیار سخت و دشوار است.

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: اعتماد مردم به نظام آن هم در چهل سالگی انقلاب به راحتی به دست نیامده که با انتشار اخبار بدون سند و فاقد استدلال بخواهیم آن را خدشه‌دار کنیم و این کار به نحوی آب به آسیاب دشمن ریختن است.

اربابی گفت: واقعا اگر مدرک مستندی وجود دارد ارائه شود در غیر این صورت اگر این اظهارنظر غیر آگاهانه بوده خانم چنارانی در محضر مردم به اشتباه خود اعتراف و آن را جبران کند و اگر آگاهانه بوده از دستگاه‌های قضائی و نظارتی درخواست پیگیری داریم.
کد خبر 205037

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =