چمدان: در این اطلاعیه به مشکل مهاجرت به عمان و پیامدهای آن اشاره شده و آمده است که روند مهاجرت ایرانیان به سلطنت عمان به طور بی‌سابقه‌ای رو به افزایش است که از دلایل این مهاجرت‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

۱- رابطه ممتاز عمان با کشورمان در منطقه خلیج فارس که به نیم قرن می‌رسد.

۲- ساختار سیاسی حاکم بر این کشور، از عمان تصویری آرام و با امنیت بالا در جهان به نمایش گذاشته شده است و این کشور در حال قرار گرفتن در ردیف کشورهای هدف جهانگردی اروپائیان است.

۳- فراهم بودن بسترهای مناسب برای سرمایه‌گذاری و ثبت انواع شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و کوچک بدون کمترین سختگیری‌های اداری و بوروکراسی.

۴- مشترکات تاریخی و فرهنگی دو کشور و امتزاج قومیتی برخی از قبایل ساکن در کشور عمان با اقوام از قبیل (قوم بلوچی‌ها، العجمعی‌ها، اللواتی‌ها)

۵- پایین بودن مالیات بر درآمد و همچنین نرخ پایین بهره و بالا بودن ارزش پول این کشور.

همه این عوامل جذابیت‌های مسافرت به عمان را افزایش داده است. از طرف دیگر بافت مهاجرین ایرانی حوزه این نمایندگی، اغلب از شهرستان‌های جنوبی کشور و از اقشار بی‌بضاعت و جویای کار است که بدون تحقیق و بررسی اقدام به مسافرت به عمان می‌کنند. نشر اطلاعات نادرست و غیرواقعی و حتی اغوا کننده دلالان و کاریابان سودجو که در اماکن عمومی و سطح شهرهای جنوبی کشور در حال فعالیت و به دام انداختن این افراد هستند، بستر خوبی برای سوداگری و کلاهبرداری فراهم کرده است.

برای جلوگیری از ادامه این روند ناصواب و کاهش مراجعات و شکواییه‌های مالباختگان که هر روز در حال افزایش است و از این سفارت طلب استمداد می‌کنند برآن شدیم تا با اطلاع رسانی دقیق و هدفمند در شبکه‌های اجتماعی و تارنمای سفارت، مردم را از وجود چنین مخاطراتی آگاه کنیم.

[related-post id="203663"]

[related-post id="203603"]

[related-post id="203413"]
کد خبر 204702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =