آخرین وضعیت بنادر مسافری کشور | آغاز عملیات فاز اول بندر گردشگری بندر چمخاله در لنگرود

چمدان: محمد راستاد در مراسم آغاز کلنگ‌زنی عملیات فاز اول بندر گردشگری دریایی بندر چمخاله شهرستان لنگرود افزود: به دنبال توسعه ظرفیت‌های گردشگری و مسافری در نوار ساحلی جنوب و شمال کشور هستیم و از سال گذشته با ساخت تعدادی اسکله شناور در استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان این کار شروع شده است.

وی ادامه داد: امسال هم برای بندرانزلی در استان گیلان این برنامه را در دست اقدام داریم و با ایجاد زیرساخت‌ها و تاسیسات بندر چمخاله این امکانات درحال انجام است.

راستاد اظهار داشت: بنادر شهید حقانی در خرمشهر و بندر بوشهر و چابهار فعالیت‌های گردشگری دارند و در شمال نیز بندرانزلی تاسیسات مسافربری دارد و در بندر چمخاله نیز به طور ویژه در حال ساخت است ضمن آنکه با تاسیس بندر دریایی چمخاله، این بندر تنها بندری خواهد بود که به طور ویژه در مورد سفرهای دریایی فعالیت خواهد کرد.

وی اظهار داشت: در سال 24 میلیون ظرفیت مسافرت دریایی کشور است که امیدواریم با توجه به تمایلی که هموطنان به سفرهای دریایی دارند، این ظرفیت بیش از گذشته افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان بنادر با تاکید بر اینکه ایران کشوری است که پنج هزار و 800 کیلومتر نوار ساحلی دارد گفت: 80 میلیون جمعیت ایران علاقه زیادی به گردشگری دریایی دارند به همین دلیل هرچه این ظرفیت‌ها افزایش یابند و ناوگان مناسب در این خصوص تامین شود، می‌تواند ارزش زیادی برای کشور داشته باشد.

بر اساس گزارش ایرنا، مساحت حوضچه دریایی بندر گردشگری دریایی چمخاله شهرستان لنگرود چهار هکتار و سطح اراضی دو هکتار با طول موج شکن یک هزار متر و طول پل دسترسی شمع و عرشه 352 متر است که برای ساخت این بندر 720 میلیارد ریال سرمایه اولیه صرف شده و 685 میلیارد ریال نیز برای ساخت و تکمیل آن در نظر گرفته شده است.

زمان تکمیل این طرح در محل طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله از هم اکنون 36 ماه پیش بینی و 6 ماه نیز مطالعات آن انجام شده است.
کد خبر 204290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =