واکنش اروپا به فروشندگان ویزای طلایی | شهروندان کدام کشورها بیشترین خریدار گذرنامه طلایی هستند؟ | دو خاندان عربستانی 62 گذرنامه اروپایی خریدند

چمدان: یورونیوز نوشت: براساس اعلام کمیسیون اروپا، کشورهای عضوی که در ازای دریافت مبالغ هنگفت به برخی ملیت‌ها ویزای طلایی می‌دهند، در واقع پای پولشویی، فساد و گروه‌های تبهکار و مافیایی را به اروپا باز کرده و امنیت و قوانین مالیاتی این اتحادیه را به چالش می‌کشند.

کمیسیون اروپا کشورهای عضوی که همچنان قانون اهدای ویزای طلایی در آنها جاری است را تهدید کرد که اگر این رویه متوقف نشود، به اقدامات تنبیهی متوسل خواهد شد.

براساس گزارشی که از سوی این کمیسیون منتشر شد، ثروتمندان خارجی که بیشتر ملیت چینی، روس و آمریکایی دارند، بیشترین مشتریان این دست از گذرنامه‌ها و ویزاها هستند. از طرف دیگر، مالت، پرتغال، قبرس و بلغارستان نیز از جمله کشورهای اروپایی هستند که در سال گذشته نقش عمده‌ای در روند اهدای ویزاهای طلایی ایفا کرده‌اند.

[related-post id="185892"]

اهدای گذرنامه به اعضای دو خاندان سعودی توسط کشور مالت از جمله مواردی بود که خشم اتحادیه اروپا را برانگیخت.

دو خانواده ثروتمند عربستانی با پرداخت میلیون‌ها یورو، 62 گذرنامه اروپایی برای جزیره مالت خریداری کرده‌اند که براساس قوانین اروپا دریافت حق شهروندی دیگر کشورهای اروپایی را برای آنان تسهیل می‌کند.
کد خبر 203848

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =