چمدان: غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار چمدان گفت: قطار تهران - رشت که با حضور معاون رئیس جمهور به صورت آزمایشی کار خود را آغاز کرد در هفتم اسفند ماه به طور رسمی افتتاح می‌شود و مردم می‌توانند از این به بعد با قطار به استان گیلان سفر کنند.

وی با تاکید بر اینکه این قطار در عید نوروز 98 در سفرهای نوروزی مردم تاثیر بسزایی خواهد داشت گفت: ادامه این خط ریلی باید رشت را به آستارا متصل کند که راه اندازی آن بسیار پرخرج است.

این نماینده مجلس افزود: فکر می‌کنم مسیر حاشیه‌‌ای دریا مسیر منطقی برای این ریل باشد اما در نهایت متخصصان امر باید نظر بدهند.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیات دولت نیز گفت: پس از بهره‌برداری از خطوط ریلی قزوین - رشت، ساخت این خط ریلی تا آستارا ادامه می‌یابد تا بتوانیم از ظرفیت‌های ترانزیتی کریدور شمال - جنوب به نفع اقتصاد ملی استفاده کنیم.

وی در ادامه با اشاره به پرداخت یارانه نقدی دولت به شرکت حمل ونقل ریلی رجاء گفت: خوشبختانه پس از چند سال وقفه، این هفته موفق شدیم یارانه شرکت رجا را به صورت نقدی به این شرکت تخصیص دهیم.

[related-post id="200780"]

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره بلیت پروازهای چارتری گفت: طبق بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری همه شرکت‌های هوایی ملزم به فروش بلیت‌های سیستمی و برنامه‌ای در شبکه فروش خود هستند.

[related-post id="197865"]

[related-post id="194254"]
کد خبر 203687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =