چمدان: این پارک دوستدار محیط‌زیست زیرآبی در زمینی به وسعت 10.1 هکتار تابستان 2019 افتتاح می‌شود. یکی از جاذبه‌های مهم این پارک که به‌زودی می‌تواند تجربه جدیدی از غواصی را به گردشگران عرضه کند یک فروند هواپیمای بویینگ 747 غرق‌ شده است.

بحرین که بین شبه‌جزیره قطر و سواحل شرقی عربستان سعودی قرار دارد، یکی از گردشگرپذیرترین کشورهای عربی خلیج فارس است.

به‌ لطف شجره الحیات (درخت زندگی 400 ساله بحرین) بخش گردشگری این کشور به‌سرعت روبه‌رشد است و اکنون شیخ عبدالله بن حمد آل خلیفه، رییس شورای عالی محیط‌زیست بحرین با سازمان نمایشگاه‌ها و گردشگری این کشور سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی برای ایجاد طرحی رویایی همکاری جدیدی را آغاز کرده است.

این محوطه که برای غواصی مبتدی مناسب است به گردشگران اجازه می‌دهد بزرگ‌ترین هواپیمای غوطه‌ور در جهان را ببینند.نسخه عین‌ به‌ عین از خانه سنتی یک بازرگان مروارید و سد مرجانی مصنوعی از دیگر جاذبه‌های غواصی این پارک به‌شمار می‌روند.

همچنین قرار گرفتن مجسمه‌های بزرگ در این پارک، این محیط زیرآب را به بهشت امنی برای رشد مرجان‌ها و سایر جانداران دریایی تبدیل می‌کند.

مجریان این طرح امیدوارند که این پارک به‌ زودی مشتاقان غواصی را از سراسر جهان جذب کند و به محققان درخصوص کسب اطلاعات و داده‌هایی درباره زیست‌شناسی دریایی کمک کند.
کد خبر 203379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =