چمدان: «هیه‌روه اِل آگوآ» عبارتی اسپانیایی به معنی «آب می‌جوشد» است. این نام به‌دلیل جوشش چشمه‌های معدنی طبیعی است که در این منطقه وجود دارد و آن را به جاذبه گردشگری مهمی برای استخرهای آب‌ گرم طبیعی و چشم‌اندازهای زیبا تبدیل کرده است.

زمان ی‌که گردشگران به «هیه‌روه اِل آگوآ» می‌روند از فاصله دور، آبشار منجمد بزرگی را می‌بینند که از یک سوی کوه درحال پایین‌آمدن یخ زده و از حرکت ایستاده است.

اما یخ در اقلیم گرم این منطقه غیرممکن است و آنچه از دور آب منجمد به‌نظر می‌رسد رسوبات معدنی است که بیش از هزاران سال درنتیجه ریزش آب غنی از مقادیر بالای مواد معدنی بر لبه پرتگاه و ته‌نشست آنها روی دامنه صخره‌ای کوه به این شکل درآمده‌اند.

«هیه‌روه اِل آگوآ» دارای دو سازنده صخره‌ای آبشار مانند است که از بالای پرتگاهی با ارتفاع 50 متر تشکیل شده‌اند. یکی از این آبشارهای سنگی تا ارتفاع 12 متری پایین می‌آید و دیگری به ارتفاع 30 متر هم می‌رسد.

آبشار 12 متری «آبشار کوچک» (کاسکادا چیکا) نام دارد که پهنای آن در پایه حدود 6 متر است و دیگری، «آبشار بزرگ» (کاسکادا گرنده) است که پهنای آن در پایه به حدود 9 متر می‌رسد.کد خبر 203313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =