پرواز ماکو به ترابزون تا نوروز برقرار می‌شود | راه اندازی پروازهای گردشگری ترکیبی با ترکیه در ماکو

چمدان: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از برقراری پروازهای بین المللی فرودگاه ماکو به مقصد ترابزون تا نوروز ۹۸ خبر داد و گفت:‌ برقراری پروازهای روزانه در این فرودگاه از اهداف کوتاه مدتی است که تا پایان سال جاری انجام می‌شود.

غلامرضا سلیمانی راه اندازی کارگو با توجه به بستر مناسب برای صادرات و راه اندازی پروازهای گردشگری ترکیبی با کشورهای همسایه علی الخصوص گردشگری مذهبی و سلامت را از جمله برنامه‌های توسعه‌ای این فرودگاه عنوان کرد و افزود: با توجه به قرار گرفتن فرودگاه در مرز هوایی بین المللی، مرکز سوختگیری هواپیما نیز احداث می‌شود.

وی درباره پروازهای تهران به ماکو نیز گفت: طبق توافقنامه سازمان منطقه آزاد با شرکت هواپیمایی تابان، تعداد پروازهای این فرودگاه از سه پرواز در هفته به چهار پرواز  رفت و برگشت افزایش یافت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اضافه کرد: طبق توافقنامه منعقده به مدت سه سال پروازهای فرودگاه ماکو با برنامه و به صورت هفتگی توسط هواپیمای Rj85 چهارموتوره با ظرفیت ۷۵ نفر آغاز شد.

وی افزود:‌ پروازهای ماکو - مشهد نیز به زودی از فرودگاه ماکو برقرار می‌شود و طبق پیگیری‌های انجام شده پروازهای داخلی دیگر از جمله ماکو - آبادان و برعکس نیز دایر می‌شود.

سلیمانی توسعه امکانات مختلف برای این فرودگاه را در راستای ایجاد یک «شهرک فرودگاهی» در آینده عنوان کرد و گفت: سوخت گیری و لایتنینگ و سیستم روشنایی این فرودگاه نیز در آینده نزدیک انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو همچنین راه اندازی مرکز تعمیرات تخصصی موتور هواپیما از جمله برنامه‌های توسعه‌ای فرودگاه ماکو بر شمرد و گفت: ایجاد گردشگری ترکیبی بین مناطق آزاد و ترکیه از جمله رویکردهای سازمان منطقه آزاد ماکو است.
کد خبر 203142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =