آلمان شرکت هواپیمایی ماهان‌ ایر را تحریم کرد│ ممنوعیت پروازهای دومین ایرلاین بزرگ ایران به مونیخ و دوسلدوف

چمدان: روزنامه آلمانی زوددویچه تسایتونگ چاپ مونیخ نوشت: «اداره هوانوردی فدرال این هفته مجوز عملیات ایرلاین ایرانی ماهان را تعلیق می‌کند.»

ماهان، دومین شرکت هواپیمایی بزرگ ایران پس‌از ایران‌ایر، در طول هفته چهار پرواز بین تهران و دو شهر دوسلدورف و مونیخ در آلمان دارد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا تهدید کرده است که شرکت‌ها و کشورهایی را که به 31 هواپیمای این ایرلاین حق فرود یا خدمات دیگری ارائه دهند تحریم خواهد کرد.

شرکت‌های آلمانی به‌خصوص زیر فشارهای شدید ریچارد گرنل، سفیر آمریکا که از حامیان نزدیک دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا است، تحریم‌های اخیر علیه ایران را پذیرفته‌اند.

شرکت عامل ریلی دویچ بان، تله‌کام آلمان، مرسدس بنز و گروه صنعتی زیمنس از جمله شرکت‌های آلمانی هستند که فعالیت‌هایشان را در ایران متوقف کرده‌اند.

اول دی 1397، روزنامه آلمانی بیلد مدعی شد که پروازهای ماهان ایر به دوسلدورف و مونیخ از اول ژانویه متوقف می‌شود. پس‌از این ادعا، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ممنوع‌شدن پرواز هواپیماهای ماهان به آلمان را تکذیب کرد.

اکنون بعد از گذشت یک‌ماه این ادعا، به‌صورت خبر رسمی اعلام شده است.

خبرگزاری رویتر نیز در این زمینه می‌گوید دلیل لغو پروازهای ماهان ایر به آلمان، نگرانی‌های امنیتی مرتبط با جابجایی سلاح توسط هواپیمای مسافربری این خط هوایی است.

سفیر آمریکا در آلمان خیلی سریع به خبر لغو مجوز شرکت هواپیمایی «ماهان» در آلمان واکنش نشان داد و از برلین بابت این اقدام تشکر کرد

[related-post id="197109"]

[related-post id="197323"]
کد خبر 203035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =