چمدان: ساعت ۲ بامداد روز جمعه ۲۸ دی ماه مرزبانان هنگ مرزی ماکو حین گشت‌زنی در نقطه صفر مرزی با مشاهده تردد تعدادی افراد ناشناس در حوالی مرز، بلافاصله این افراد را به پایگاه مرزبانی منتقل می‌کنند. در میان این افراد زنی اعلام می‌کند پسر ۶ ساله‌اش که همراه آنان بوده ساعاتی قبل در منطقه مفقود شده و آنها در جستجوی فرزندش بودند. چندی بعد جسد بی‌جان کودک پیدا می‌شود.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ماکو ماموران مرزبانی را مسئول مرگ کودک 6 ساله‌ قلمداد کرده بود اما سرهنگ فردین پیری این مساله را تکذیب کرد و گفت: بلافاصله مرزبانان با تشکیل تیم‌های امداد و نجات، عملیات جستجو را برای پیدا کردن پسر بچه مفقود شده در منطقه آغاز کردند.


سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی به همکاری هلال احمر ماکو در این عملیات اشاره و خاطرنشان کرد: مرزبانان با تمام توان در جستجوی پسر بچه بودند و موفق شدند وی را در یکی از دره‌های منتهی به مرز پیدا کنند اما متاسفانه به علت برودت هوا و وضعیت توپوگرافی منطقه، زمان زیادی از فوت این کودک گذشته بود.

سرهنگ پیر‌ی در خاتمه با ابراز تاسف از فوت این کودک عنوان کرد : متاسفانه اظهار نظر غیر کارشناسانه و غیر مسئولانه رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ماکو در برخی از شبکه‌های اجتماعی در این مورد، حقیقت ماجرا را به گونه‌ای دیگر بیان کرده که لازم می‌دانم به عنوان یک خدمتگزار به مردم شریف ایران بگویم پلیس خادم مردم و در کنار آنان است.


کد خبر 202526

برچسب‌ها