چالوس لغزنده و هراز و کندوان برفی و مه گرفته است | مسافران شمال کشور نقاطی که احتمال ریزش سنگ است را بشناسند

چمدان: کارشناس مرکز مدیریت راه‌های مازندران گفت: برف در این دو محور به صورت سنگین در حال باریدن است ولی در دیگر محورهای کوهستانی استان بارش پراکنده باران مشاهده می‌شود.

مهدی غلامیان افزود: در محور هراز از محدوده آب اسک تا آبعلی در استان تهران و در کندوان ار محدود هزار چم تا گرمابدره در استان البرز علاوه بر بارش برف، مه غلیظ هم وجود دارد.

وی گفت: اگر چه بارش برف در محور فیروزکوه در محدوده استان تهران مشاهده می‌شود اما در محدوده مازندران شاهد بارش باران پراکنده هستیم.

کارشناس مرکز مدیریت راه‌های مازندران با اعلام این که در حال حاضر بقیه جاده‌های استان تحت تاثیر بارش باران هستند، توضیح داد: اکنون ترافیک سنگینی در جاده‌های مازندران وجود ندارد، اما به دلیل بارش باران تردد در برخی راهها مانند قائمشهر - ساری به کندی انجام می‌شود.

خطر رانندگی بدون زنجیر چرخ 

غلامیان همچنین با استناد به هشدار هواشناسی در باره ادامه بارش برف در مسیرهای کوهستانی و سرما و یخبندان در ساعات شب هشدار داد: رانندگان بدون همراه داشتن زنجیر چرخ وارد راه‌های کوهستانی به خصوص محورهای منتهی به پایتخت نشوند.

وی همچنین از رانندگان خواست با احتیاط بیشتری در جاده‌های استان رانندگی کنند و حتما تجهیزات زمستانی با خود به همراه داشته باشند.

کارشناس راهداری مازندران همچنین هشدار داد که به علت بارش باران و کاهش دمای هوا، جاده‌های استان به شدت لغزنده است و از رانندگان خواست تا فاصله ایمن را رعایت و با هوشیاری کامل رانندگی کنند.

جاده کرج - چالوس لغزنده است

فرمانده پلیس راه البرز نیز گفت: بارش برف شامگاه چهارشنبه سبب لغزندگی جاده کرج - چالوس شده است و با توجه به بارش‌ها و احتمال ریزش بهمن و سقوط سنگ، رانندگان از سفرهای غیرضروری در جاده کرج - چالوس خودداری کنند.

وی گفت: اکنون تمام محورهای ارتباطی استان البرز به غیر ازمسیر شمشک - دیزین باز است و تردد درآن‌ها جریان دارد.

گودرزی بیان داشت همراه داشتن زنجیر چرخ درجاده کرج -چالوس با توجه به بارش برف الزامی است.

وی بیان داشت: بیشترین نقاط احتمال ریزش سنگ و بهمن در جاده کرج - چالوس، محدوده‌های شهرستانک و امام چشمه تا کندوان است که رانندگان نباید در این محدوده‌ها توقف نکنند.

رئیس پلیس راه البرز افزود: رانندگان قبل از سفر از سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودروها اطمینان حاصل کنند.
کد خبر 202366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =