چمدان: گشت مشترک تعزیرات بر اساس یک شکایت مردمی به دلیل گرانفروشی با حضور قاضی تعزیرات، بازرسان اتاق اصناف، کارشناس بهداشت محیط و کارشناس دامپزشکی از این رستوران بازدید کرد.

فاکتور عجیب این رستوران که تقریبا مربوط به 744 روز پیش است، 15 درصد حق سرویس و بابت پارک سه خودرو نیز مبلغ ٩٠ هزار تومان دریافت کرده است و این در حالی است که پارکینگ هم ندارد.

علاوه بر این با بررسی منوی غذاها توسط بازرس اتاق اصناف، مشخص شد که فاکتور سه پرس غذا شامل کباب و جوجه به مبلغ 744 هزار تومان مربوط به چهارم آذر است و در این مدت باز هم این رستوران قیمت غذاهای خود را افزایش داده است و در واقع اگر با قیمت‌های جدید فاکتور صادر شود مبلغی بالغ بر یک میلیون تومان خواهد شد.

مریوان قادرپور بازرس اتاق اصناف و کارشناس امور تالارها نیز با بررسی مدارک این رستوران گفت: این رستوران مجوزی از اتحادیه رستوران‌ها ندارد فقط یک معرفینامه از سازمان گردشگری ارائه شد.

بازرسی آشپزخانه

تیم گشت به آشپزخانه این رستوران سنتی هم رفت تا کارشناسان وضعیت بهداشتی و کیفیت غذا را بررسی کنند.

بر اساس اعلام نظر کارشناس بهداشت محیط، دمای این آشپزخانه که در زیرزمین قرار داشت بسیار بالا بود و گوشت‌ها در محیط باز قرار داشت. لباس کارگران بسیار کثیف و غیربهداشتی بود همچنین همه کارکنان کارت بهداشت نداشتند.

مرادی با بررسی یخچال‌ها گفت: مواد پخته و خام تفکیک نشده است و در یخچال کنار هم قرار دارد. همچنین هیچ یک از اقلام داخل یخچال برچسب تاریخ تولید و مصرف ندارند.

وی اظهار داشت: تخته کار گوشت سفید و قرمز باید مجزا باشد اما هر دو نوع گوشت روی یک تخته در حال آماده سازی است که این موضوع از نظر بهداشتی ایراد دارد ضمن اینکه تخته گوشت ترک برداشته و بار میکروبی آن بالاست.

کارشناس دامپزشکی با بررسی گوشت‌هایی که روی تخته کار قرار داشت، تازگی آنها را تایید کرد اما پس از بررسی یخچال اعلام کرد که گوشت‌های فاقد مشخصات و برچسب وجود دارد.

همچنین در یخچال این رستوران گوشت‌های وارداتی برزیلی مشاهده شد که مدیر داخلی این رستوران گفت که این گوشت‌ها برای کارگران است اما از نظر قاضی تعزیرات پذیرفته نشد.

براساس اعلام نظر بهروز طالبیان رئیس گشت‌های تعزیرات تهران و قاضی شعبه 46، وجود گوشت تنظیم بازار در رستوران‌ها، تالارها و کبابی‌ها تخلف است زیرا این گوشت‌ها ویژه مصرف خانواده است و به قیمت 29 هزار تومان با هدف تامین مایحتاج خانوار عرضه شده است.

وی ادامه داد: باید بررسی شود که این واحد صنفی گوشت‌های تنظیم بازار را از کجا و به چه ترتیب تهیه کرده است زیرا مشتریان انتظار دارند که گوشت گوسفندی تازه برای این غذای گران استفاده شده باشد نه گوشت یخی.

بر اساس گزارش ایرنا، در پایان این گشت، پس از بررسی‌های لازم مقداری ماهیچه پخته شده و غذای آماده داخل یخچال این رستوران معدوم شد همچنین گوشت های فاقد مشخصات برای بررسی بیشتر به آزمایشگاه منتقل شد.

تصاویری از این رستوران متخلف را در زیر ببینید:

3 پرس کباب 744 هزار تومان

3 پرس کباب 744 هزار تومان

3 پرس کباب 744 هزار تومان

3 پرس کباب 744 هزار تومان

3 پرس کباب 744 هزار تومان

3 پرس کباب 744 هزار تومان

3 پرس کباب 744 هزار تومان

3 پرس کباب 744 هزار تومان

منبع: ایرنا

کد خبر 202167

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =