چمدان: دکتر سعید هاشم‌زاده 25 دی ماه در کارگاه منطقه‌ای توسعه گردشگری در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: رویکرد اصلی وزارت بهداشت نهادینه کردن روند جذب گردشگر سلامت به شکلی است که گردشگر از مبدا مسیر حرکت خود و محل دریافت خدمات شناسائی و مشخص شود.

وی با بیان اینکه هر گردشگر سلامت حدود چهار برابر یک گردشگر عادی در کشور مقصد هزینه می‌کند، گفت: صنعت گردشگری سلامت در دنیا در سال گذشته میلادی حدود 439 میلیارد دلار چرخش مالی داشته است یعنی چیزی حدود 11 میلیون نفر، کشور خود را به قصد دریافت خدمات درمانی ترک کرده‌اند.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات به افراد همراه بیماران گفت: بیش از 80 درصد گردشگران سلامت با حداقل یک نفر همراه به کشور مقصد سفر می‌کنند و به همین دلیل لازم است برای این همراهان نیز برنامه ریزی مطلوبی داشته باشیم.

[related-post id="198738"]

گردشگری سلامت

[related-post id="185363"]

دکتر هاشم زاده افزود: هم اینک کشورهای تایلند، سنگاپور، هندوستان، مجارستان، آمریکا و کانادا بیشترین سهم را در بازار گردشگری سلامت دارند.

وی با بیان اینکه با وجود ظرفیت‌های بالای بهداشتی درمانی در کشور سهم ایران از بازار گردشگری سلامت ناچیز است گفت: کشورهای افغانستان، عراق، آذربایجان، پاکستان و عمان کشورهای اول در اعزام گردشگر سلامت به ایران هستند.

[related-post id="9437"]

[related-post id="42400"]
کد خبر 201981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =