چمدان: ولی تیموری با اشاره به این که گردشگری داخلی به شدت فصلی شده است، گفت: تمرکز بیشتر سفرهای داخلی به روزهای عید نوروز و تابستان محدود شده است این در حالی است که در بیشتر فصول، مناطق دارای جاذبه‌های توریستی از حضور گردشگری خالی است. برای رفع این مشکل با هتل‌داران و حتی ایرلاین‌ها رایزنی کردیم تا با تهیه بسته‌ای (تور) مسافرتی به جذب گردشگر بپردازیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی افزود: از هتل‌داران خواستیم در روزهایی که اتاق‌های هتلشان خالی از مسافر است با کم کردن دامنه سود، به جذب گردشگر کمک کنند؛ همچنین از ایرلاین‌ها نیز در خواسته‌ای مشابه داشتیم.

وی با بیان این که با همکاری آژانس‌های مسافرتی در صدد آماده کردن این بسته مسافرتی هستیم، افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های این تورها حضور راهنماست؛ این افراد کارشناس با شناخت کافی از منطقه گردشگری و با توجه به مدت اقامت مسافران و نزدیکی و دوری آنها به مناطق گردشگری، سفری جذاب برای مسافران تدارک می‌بینند.

تیموری از موافقت بانک‌ها به ارائه تسهیلات مالی برای کمک به آژانس‌ها برای اجرایی شدن آن نیز خبر داد و به ایرنا گفت: هم اکنون در حال هماهنگی‌های نهایی با آژانس‌ها برای ارائه هرچه بهتر این بسته‌ها هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آماده شدن نهایی و اعلام چه زمانی است، گفت: هماهنگی بین بیش از 4 هزار و 500 آژانس مسافرتی زمان می‌برد ولی قطعا اعلام این زمان پیش از سفرهای نوروزی و به زودی انجام خواهد شد.
کد خبر 201977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =