رویای گردشگری در تنها جزیره ایرانی دریای خزر | روحانی: مقررات محیط زیست در طرح آشوراده رعایت می‌شود

چمدان:  رئیس جمهوری که به همراه وزرا و رئیس سازمان میراث فرهنگی به استان گلستان سفر کرده، عصر امروز در آئین افتتاحیه طرح‌های زیربنایی و اقتصادی استان گلستان به اجرای طرح گردشگری در جزیره آشوراده نیز اشاره کرد و گفت: با سخت‌گیری زیست محیطی در این بخش مخالف نیستیم اما بر رعایت قواعد مرتبط با حفظ طبیعت اصرار داریم.

حسن روحانی درباره موافقت با این طرح نیز گفت: اجرای طرح گردشگری در جزیره آشوراده مورد موافقت دولت قرار گرفت و بر اساس آن مقرر شد پروژه‌های گردشگری در چهارچوب مقررات زیست محیطی در این جزیره اجرا شود.

دولت حسن روحانی در حالی بابت اجرای این طرح با انتقاد فعالان و کارشناسان محیط زیست روبرو است که این طرح پنهانی و بی‌سر و صدا اجرایی شده است. رئیس جمهر معتقد است تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها می‌تواند  منجر به رونق اقتصاد و گردشگری گلستان شود.

[related-post id="193187"]

طرح گردشگری جزیره آشوراده از زمان روی کار آمدن حسن روحانی به طور جدی در حال پیگیری است با این وجود در دولت نخست او با مقاومت سازمان محیط زیست روبرو بود و برخی از فعالان محیط زیست نیز ستاد نجات آشوراده را راه اندازی کرده بودند. با این وجود در دولت دوم حسن روحانی و تغییر در مدیریت سازمان محیط زیست موافقت با اجرای این طرح گردشگری نیز اعلام شد و تا کلنگ آن در سکوت خبری به زمین خورد. منابع محلی استان گلستان همواره از فشارهای برخی ذیعنفعان استانی در تاکید بر اجرایی این پروژه نگران بودند. فعالان محیط زیست معتقدند که رویکرد سازه محوری در اجرای طرح گردشگری آشوراده می‌تواند منجر به آسیب رساندن به محیط زیست بکر این منطقه شود.
کد خبر 201795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =