چمدان: حسن روحانی در این مراسم با اشاره به جاذبه‎ها و ظرفیت‎های استان گلستان گفت: هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حوزه اشتغالزایی بسیار حائز اهمیت است.

او ادامه داد: جای خوشحالی دارد که 1986 پروژه در این بخش با سرمایه گذاری 120 هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی و حمایت دولت، در دولت تدبیر و امید در حال انجام است، همچنین در دولت یازدهم و دوازدهم 11 هتل به هتل‎های استان گلستان اضافه شده که 9 هتل در دولت دوازدهم ساخته شده است و این رقم رشد 94 درصدی در این بخش را نشان می‎دهد.

مونسان

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیش از دستور رئیس جمهوری برای افتتاح و شروع عملیات اجرایی این پروژه‎ها با ارائه گزارشی گفت: استان گلستان دارای ظرفیت‎های عظیم گردشگری، آثار ارزشمند تاریخی و فرهنگی و صنایع دستی فاخر است. عناوینی چون کانون اکوتوریسم ایران، سرزمین دشت‎ها و آبشارها و مهد وحدت اقوام ایران زمین نشان از ظرفیت‎ها و نقش آفرینی‎های ملی این استان دارد.

او ادامه داد: از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون ۱۹۸۶ پروژه با حجم سرمایه گذاری ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در سطح کشور در دست اجرا است و ۸۸۱ پروژه با حجم سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در دولت دوازدهم در سطح کشور به بهره برداری رسیده است.

مونسان اضافه کرد: هم اکنون ۱۶۰ پروژه در سطح استان گلستان با حجم کل سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیارد تومان در دست ساخت است که از این پروژه ها ۳۴ پروژه هتل بوده که حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان از حجم کل سرمایه گذاری پروژهای گردشگری استان را به خود اختصاص داده است.

معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: پیش بینی می‌شود اکثر پروژه‌ها تا پایان دولت تدبیر و امید به بهره برداری برسند. با بهره برداری این ۱۶۰ پروژه، تعداد ۷۸۵۳ تخت به ظرفیت اقامت استان اضافه خواهد شد و کل ظرفیت تخت‌های استان به ۱۳۱۷۱ تخت خواهد رسید و شاهد رشد ۱۴۷ درصدی ظرفیت اقامتی استان خواهیم بود، همچنین با بهره برداری از این پروژه‌ها پیش بینی می‌شود برای 5712 نفر اشتغال مستقیم ایجاد شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: هتل‌های ساخته شده تا قبل از دولت یازدهم ۱۷ هتل بوده که فقط در دولت یازدهم و دوازدهم ۱۱ هتل به بهره برداری رسیده  و از این تعداد ۴ هتل در دولت دوازدهم به بهره برداری رسیده است، با افتتاح ۵ هتل امروز تعداد کل هتل‌های استان گلستان به ۳۳ هتل خواهد رسید و این به معنی رشد ۹۴ درصدی ایجاد هتل‌ها در دولت یازدهم و دوازدهم است.

مونسان گفت: امروز با حضور کاروان تدبیر و امید و دستور رئیس جمهوری، به طور متمرکز ۱۳ عنوان پروژه گردشگری و میراثی با حجم سرمایه گذاری ۱۶۰ میلیارد تومان شامل یک هتل ۴ ستاره، ۲ هتل ۳ ستاره و ۲ هتل آپارتمان ، ۷۰ واحد بومگردی و ۷۰ خانه مسافر، تکمیل، ایجاد و آماده سازی زیرساخت‌های گردشگری در ۹ منطق نمونه و محور گردشگری و سایر پروژه‌های اقامتی و پذیرایی و رونمایی از ۷۰ اثر ثبتی آثار و حرایم تاریخی افتتاح خواهد شد.

او ادامه داد: همچنین عملیات اجرایی ۱۲ عنوان پروژه گردشگری و صنایع دستی شامل یک هتل ۵ ستاره، احداث ۴ مجتمع تفریحی توریستی، طرح توسعه هتل جهانگردی، ۲ پروژه رفاهی، خدماتی و پذیرایی و احداث ۴ بازارچه صنایع دستی و هنرهای سنتی، با حجم کل سرمایه گذاری ۱۶۵۸ میلیارد تومان در سطح استان گلستان آغاز خواهد شد.
کد خبر 201685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =