ایمان مهرابی‌نیا درباره آخرین وضعیت راه‌های کشور و سه محور هراز، کندوان و فیروزکوه اظهارداشت: در حال حاضر شاهد مه گرفتگی در محور هزار هستیم و بارش برف و باران به صورت پراکنده در محدوده‌های امامزاده هاشم و پیست آبعلی ادامه دارد و در ساعات آینده بارش برف بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه در محور کندوان در محدوده‌های پل زنگوله، تونل کندوان، پیچ سرهنگ، سه راهی دیزین، گچسر و گرماب بارش پراکنده برف و باران ادامه دارد، گفت: تردد وسایل نقلیه در هر سه محور هراز، کندوان و فیروزکوه بدون هیچ مشکلی در جریان است.

به گفته وی، در مسیر فیروزکوه نیز بارش برف و باران به صورت پراکنده ادامه دارد و طبق پیش بینی سازمان هواشناسی بارش‌ها در ساعات آینده در این سه محور منتهی به تهران شدت بیشتری خواهد داشت.

وی یادآورشد: محور رامیان - اولنگ - شاهرود واقع در استان‌های گلستان و سمنان و مسیر فرعی شمشک - دیزین در استان‌های البرز و تهران تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

به گفته این مقام مسئول در مرکز مدیریت راه‌های کشور، مسیرهای پونل - خلخال و املش - اطاقور در استان گیلان، سی سخت - پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، گنجنامه - تویسرکان در استان همدان و سروآباد - پاوه در استان کردستان تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی همچنان است.

مهرابی نیا، از مسیر قدیم قزوین - رشت (محدوده تونل شیرین سو) در استان قزوین به عنوان دیگر مسیری نام برد که به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود شده و مسیر جایگزین نیز کنارگذر این تونل است.

وی با بیان اینکه محور فرعی رویان - بلده (حدفاصل وازک تا بلده) در استان مازندران نیز مسدود شده است، گفت: در مسیر اندیکا - شهرکرد در استان خوزستان، تردد وسایل نقلیه سبک از ساعت 17 دیروز یکشنبه 23 دی ماه تا ساعت 7 فردا سه شنبه 25 دی ماه و همچنین تردد اتوبوس‌ها از ساعت 17 همان روز تا ساعت 7 بیست و نهم دیماه از محور مسجد سلیمان - اندیکا - شهرکرد و برعکس به دلیل رانش کوه و آب گرفتگی مسدود است؛ مسیر جایگزین شامل محورهای اندیکا – مسجد سلیمان – هفتکل- ایذه- شهرکرد و اندیکا – مسجد سلیمان – شوشتر- اندیمشک - خرم آباد – الیگودرز- شهرکرد خواهد بود.

تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی و سامانه‌‌های تردد شمار نشان می‌دهد اکنون به جز محورهای مسدود یاد شده،‌ دیگر مسیرهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

بدون زنجیر چرخ وارد جاده چالوس نشوید

سرهنگ رضا گودرزی رئیس پلیس راه البرز نیز با بیان اینکه با توجه به ریزش برف سنگین در جاده کرج - چالوس برای تردد در این محور همراه داشتن زنجیر چرخ الزامی است گفت: رانندگان قبل از سفر در این جاده، زنجیر چرخ به همراه داشته باشند چرا که در صورت ریزش برف، ماموران پلیس راه در ابتدای محور خودروها را کنترل و از ادامه مسیر خودروهای بدون زنجیر چرخ جلوگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به این شرایط رانندگان از سفرهای غیر ضروری به ویژه در جاده کرج - چالوس خودداری و برای سفر به شهرهای شمالی کشور از مسیرهای جایگزین استفاده کنند.

گودرزی خاطرنشان کرد: همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه‌های پلیس راه به رانندگان و مسافران است.

مسافران می‌توانند برای دریافت آخرین وضعیت راه‌های کشور عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک کنند و یا با شماره‌ تلفن های 141 و 88925252 تماس بگیرند.
کد خبر 201682

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =