واکنش جالب یک آمریکایی به پیشنهاد نیویورک تایمز به آمریکایی‌ها برای سفر به ایران در سال 2019

چمدان: نیویورک‌تایمز دو روز پیش 52 مقصد سفر را برای سال 2019 به آمریکایی‌ها پیشنهاد کرد که یکی از این مقاصد ایران بود. این رسانه آمریکایی با تیتر «گردشگری با احتیاط به این جواهر خاورمیانه بازمی‌گردد»، ایران را به عنوان یکی از این مقاصد سفر مورد تاکید قرار داده است.

این اقدام نیویورک تایمز در حالی صورت گرفته است که چندی پیش وزارت امورخارجه آمریکا، ایران را در سطح ۴ ایمنی قرار داده و به‌ شهروندان آمریکایی توصیه کرده است به کشورمان سفر نکنند.

اما نظر یکی از خوانندگان نیویورک‌تامیز درباره پیشنهاد سفر به ایران جالب توجه است. خانم نورما لی که خود در عرصه گردشگری فعالیت داشته و دارد به کنایه می‌نویسد: از اینکه سرانجام ایران را تایید کردید سپاسگزارم!

نورما لی، یکی از خوانندگان نیویورک تایمز در بخش نظرهای مربوط به این گزارش نوشته است: «از اینکه سرانجام ایران را تایید کردید سپاسگزارم. من به‌ مدت ۱۰ سال سرپرست IranCustomTours بودم و برای صدها آمریکایی تورهای آسان و امنی را برنامه‌ریزی کردم. هرکسی بازمی‌گشت از اینکه واقعیت پشت تخریب‌های رسانه‌ای را می‌دید قدردان بود. علاوه‌ بر مکان‌های شگفت‌انگیز، همان‌طورکه آنتونی بوردِین، سرآشپز و مجری آمریکایی هم بر آن تاکید کرد ایرانی‌ها دوستانه‌ترین مردم هستند. به‌خصوص امروزه، ارتباطات آزاد و اینکه شهروند-دیپلمات باشیم بسیار مهم است.»[related-post id="201219"]

به گزارش چمدان، وزارت خارجه آمریکا در حالی ایران را جزء مقاصد ناامن برای سفر قرار داده است که براساس سه رده‌بندی مختلف شاخص رقابت‌پذیری سفر و گردشگری، رده‌بندی گزارش جهانی خطر و اینترنشنال SOS ایران در شمار ایمن‌ترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی شده است.

[related-post id="199940"]
کد خبر 201531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =