چمدان: خدمه این زیردریایی آن را رها کرده و تا دهه ۱۹۳۰ بخش اعظمی از این زیردریایی مدفون شد. به ساحل آمدن بقایای این زیردریایی باعث جذب گردشگران زیادی به این منطقه شده است. از دسامبر گذشته دو بخش از این زیردریایی از حدود یکصد متری قابل مشاهده است.

[caption id="attachment_201352" align="aligncenter" width="660"]نمایان شدن یک زیردریایی جنگ جهانی اول در سواحل فرانسه بقایای این زیردریایی باعث جذب گردشگران کنجکاو شده است |عکس: AFP[/caption]

شهردار ویسانت گفته است: بقایای این زیردریایی هر دو یا سه سال قابل مشاهده است که البته بستگی به امواج و شدت باد دارد که باعث می‌شود شن و ماسه حرکت کرده و این زیردریایی نمایان شود.

یکی از راهنمایان تورهای گردشگری محلی معتقد است که باد و امواج می‌تواند به دیده شدن بخش‌های بیشتری از این زیردریایی کمک کند.

به گفته این راهنمای تور همه ساکنان ویسانت می‌دانند که زیردریایی در این جا وجود دارد اما بخش زیادی از آن در گل و لای قرار دارد، در نتیجه قابل دیدن نیست. بخش‌هایی از این زیردریایی هرازگاهی دیده می‌شود اما این اولین باری است که ما بخش زیادی از آن را می بینیم.

[caption id="attachment_201353" align="aligncenter" width="624"]نمایان شدن یک زیردریایی جنگ جهانی اول در سواحل فرانسه بقایای این زیردریایی باعث جذب گردشگران کنجکاو شده است | عکس: AFP[/caption]

بر اساس گزارش بی بی سی، زیردریایی‌های آلمانی در جریان جنگ جهانی اول کشتی‌های متفقین را هدف قرار می‌دادند که این باعث غرق شدن صدها کشتی شد.

مورخان معتقدند که زیردریایی یوسی ۶۱ باعث غرق شدن دست کم ۱۱ کشتی شده است. گفته شده غرق این کشتی یا از طریق مین گذاری و یا پرتاب اژدر انجام داده است.

این زیردریایی در آخرین سفرش شهر زیبرگ در بلژیک را به مقصد بولون - سور - مر و لوآور در فرانسه برای مین گذاری ترک کرد.

۲۶ خدمه این زیردریایی خود را تسلیم مقامات فرانسوی کردند.
کد خبر 201334

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =