امدادرسانی هلال احمر به دو هزار مسافر گرفتار در برف و کولاک | مسافران گرفتار با 112 تماس بگیرند

چمدان: مرتضی سلیمی با تشریح آخرین اقدامات نیروهای امدادرسانی هلال احمر در 24 ساعت گذشته گفت: طبق آخرین اخبار دریافتی مشخص شد که برف و کولاک، مسافران زمستانی را در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد و مازندران را با مشکلاتی همراه کرده است.

وی افزود: با تلاش امدادگران مستقر در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای و بین شهری استان‌های یادشده 515 نفر از مسافران زمستانی که در میان آنان زنان و کودکان نیز مشاهده می‌شدند، با هدایت و راهنمایی نیروهای امدادرسان به پایگاه‌های امدادی از خدمات اسکان و تغذیه اضطراری هلال احمر بهره مند شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: همچنین در 24 ساعت گذشته نیروهای امدادرسان هلال احمر به 2 مصدوم و مسافر زمستانی که درخواست کمک اضطراری داشتند خدمات سرپایی ارائه و سه مصدوم بدحال حوادث ترافیک را به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل کردند.

خودروی گرفتار در برف

سلیمی اضافه کرد: در مدت زمان یادشده مقادیری پتوی امدادی برای محافظت از سرمازدگی و شماری بسته غذایی شرایط اضطراری عمومی در میان مسافران زمستانی در راه مانده توزیع شد و امدادگران توانستند با استفاده از تکنیک نجات فنی 198 دستگاه خودروی در برف مانده را نیز به حرکت درآورند.

وی گفت: این خدمات رسانی توسط 47 گروه آماده و واکنش سریع امدادی و با استفاده از 178 نیروی عملیاتی امداد و نجات جاده‌ای انجام شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از عموم هموطنان و مسافران زمستانی خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیر طبیعی و انسان ساخت در سراسر کشور با شماره 112 تماس بگیرند.
کد خبر 200989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =