قدمت خمره‌های کشف شده در شهر ری مشخص شد | خمره‌ها محل نگهداری مواد غذایی بوده‌اند؛ سکه‌ای در کار نیست

چمدان:  دلاور بزرگ نیا گفت: هنگام انجام عملیات ساختمانی در خیابان بابک شهر ری، دو خمره و بقایایی از یک اثر تاریخی (که به احتمال خیلی زیاد آب انبار است) مشاهده و کشف شد که عوامل نیروی انتظامی در محل حضور یافته و گزارش این کشف به اداره کل میراث فرهنگی استان تهران ارائه شد.

وی افزود: به محض دریافت گزارش نیروی انتظامی، تعدادی از کارشناسان میراث فرهنگی و عوامل یگان حفاظت این اداره کل به محل کشف این دو خمره مراجعه و بررسی‌ها برای کشف ابعاد جدید در این خصوص آغاز شد.


[related-post id="200393"]مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران افزود: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد قدمت تاریخی این دو خمره که از آن‌ها به عنوان محلی برای انباشت و ذخیره مواد غذایی استفاده می‌شده است، به دوره سلجوقیان می‌رسد.


او خاطر نشان کرد: این دو خمره محلی برای ذخیره مواد غذایی بوده‌اند و اخبار گوناگون درباره وجود سکه‌های طلا و اشیای قیمتی در آنها به طور کامل تکذیب می‌شود چرا که اصلا چنین چیزی وجود نداشته است.


بزرگ‌نیا با بیان این که دستور توقف عملیات ساختمانی صادر شده است، گفت: در حال حاضر کارشناسان میراث فرهنگی در حال بررسی موضوع هستند و ابعاد تازه‌تری از این دو خمره و سازه تاریخی کشف شده در محل اجرای پروژه به زودی به دست خواهد آمد و به اطلاع علاقه مندان به حوزه میراث فرهنگی می‌رسد.


[related-post id="200312"]

کد خبر 200462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =