چمدان: محمد مسیحی گفت: برای رفاه حال مسافران و سهولت پرداخت عوارض خروج از کشور، امکان پرداخت وجوه مزبور از طریق درگاه‌های اینترنتی بانک ملی ایران به نشانی اینترنتی www.bmi.ir و سامانه عملیات الکترونیکی نظام مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir فراهم شده است.

وی گفت: علاوه بر این دو سامانه، پرداخت عوارض از طریق کانال‌های پرداخت همچون دستگاه‌های خودپرداز، دستگاه‌های خود پرداز غیرنقدی، دستگاه‌های کیوسک، نرم افزار موبایل «بله» و «آیوام» نیز به صورت سیستمی ایجاد شده است.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: همچنین استرداد سیستمی عوارض خروج از کشور برای اشخاصی که موفق به خروج از کشور و استفاده از وجوه واریزی نشده‌اند نیز از طریق سامانه عملیات الکترونیکی نظام مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir امکان پذیر است.

وی با تاکید بر اینکه پرداخت عوارض خروج از کشور باید به نام و با شماره ملی شخص مسافر صورت پذیرد، گفت: در صورت درج اشتباه شماره ملی امکان خروج مسافر از کشور با رسید مزبور امکان پذیر نیست.

مسیحی اضافه کرد: استرداد عوارض خروج از کشور به حساب شخصی که شماره ملی وی در رسید پرداخت درج شده است، واریز می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به نبود محدودیت زمانی در استفاده از وجوه واریزی در هر سال، چنانچه امکان استفاده از وجوه واریزی به دلیل خارج نشدن از کشور میسر نشود، می‌توان از پرداختی مزبور در سفرهای بعدی استفاده کرد.

معاون مالیات برارزش افزوده سازمان مالیاتی گفت: بنابراین نگهداری رسید شماره پیگیری وجوه پرداختی توسط فرد الزامی است.

[related-post id="30844"]

مسافران با تعیین دقیق نوع و تعداد سفر نسبت به پرداخت عوارض خروج از کشور به حساب شماره 2110100250009 اداره کل مالیات بر ارزش افزوده استان تهران اقدام تا در زمان کنترل تعداد، نوع سفر و مبلغ توسط مأموران مستقر در مبادی خروجی با مشکلی مواجه نشوند.

در لایحه تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی برای سال آینده، درآمد حاصل از عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور نسبت به قانون بودجه امسال تغییری نکرده است.
کد خبر 200290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =