چمدان: روزنامه هند تودی نوشت: قطار سریع‌السیر چین معروف به «قطار گلوله» تنها با فشردن یک دکمه توانایی حرکت و هدایت قطار در مسیرهای مختلف را دارد.

انتظار می‌رود که قطارهای پر سرعت بدون راننده به زودی جایگزین قطارهای معمولی در کشور چین شوند.

به نوشته روزنامه علوم و فناوری دیلی، این قطار در طرح‌های اولیه قرار است در مسیر ریلی پکن - جانگجیاکو مورد استفاده قرار بگیرد.

آزمایش اولیه قطارهای گلوله در سال گذشته توسط شرکت ریلی چین (CRC) در مسیر ریلی پکن- شن‌یانگ در سال 2018 صورت گرفت.

قطارهای پر سرعت با فناوری هدایت خودکار در ابتدا در خطوط بین راهی در رودخانه مروارید در منطقه دلتا مورد استفاده قرار می‌گرفت که حداکثر سرعت آنان در حدود 200 کیلومتر بر ساعت بود اما این نوع از قطارهای گلوله با مدرن شدن فناوری توانایی حرکت با سرعت 350 کیلومتر بر ساعت را دارند.

قطار - قطار سریع السیر

به گفته کارشناسان حمل و نقل، انتظار می‌رود که در آینده نه چندان دور قطارهای خود هدایت شونده جایگزین قطارهای راننده محور در چین شوند که این امر در دراز مدت باعث بهبود ایمنی می‌شود.

در بسیاری از شهرهای مهم چین اکنون از قطارهای استفاده می‌شود که سرعتی معادل 300 کیلومتر در ساعت دارد.

[related-post id="4527"]

[related-post id="7760"]

بر اساس گزارش ایرنا، قطار شانگهای-مگلو از کشور چین سریع‌ترین قطار جهان نام دارد، رکورد ثبت شده از این قطار سرعتی بالغ بر 501 کیلومتر در ساعت است.

طولانی‌ترین خط قطار پرسرعت جهان نیز در چین راه اندازی شده است، این قطار با سرعت 300 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند و مسیر 2 هزار و 298 کیلومتری بین پکن و گوانگژو در جنوب این کشور فقط طی هشت ساعت طی می‌شود.
کد خبر 200114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =