چمدان: چندی پیش خبری غیررسمی در مورد درخواست یکی از مدیران سازمان میراث فرهنگی از یکی از سایت‌های رزرو اقامتگاه برای حذف اقامتگاه‌های غیرهتلی از سیستم رزرو این سایت منتشر شد و حتی مطرح شد که سایت مذکور تهدید به فیلتر شدن شده است.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر در این مورد از علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سوال کرده است. او در پاسخ به این کاربر نوشت: «هیچ‌کس حق نداره کسب و کارهای اینترنتی رو تعطیل کنه، در حال تدوین آیین نامه‌ای برای حمایت هستیم. ولی از آنسو برخی سایت‌ها آپشنی بنام «خانه» رو در سایت‌هاشون گذاشتند، که در هیچ استاندارد گردشگری جهانی وجود نداره و کوجب آسیب به صنعت گردشگریست.»

رزرو اقامتگاه

به گزارش چمدان، یکی از انواع سایت‌های رزرو اقامتگاه در دنیا، سایت‌های بین‌المللی رزور خانه و اتاق در خانه برای گردشگران همانند « airbnb» و «CouchSurfing» است. علاوه بر اینکه در سایت معروف «booking» نیز خانه‌‌های آماده برای اقامت به گردشگران پیشنهاد می‌شود.

مساله‌ خانه‌مسافرها، سال‌های طولانی است که در ایران وجود دارد و مورد بحث است. این اقامتگاه‌ها به دلیل قیمت مناسب به ویژه در ایام دشوار اقتصادی و در شرایطی که کیفیت هتل‌ها در ایران مناسب با ستاره‌ها و قیمت آنها نیست بسیار مورد توجه گردشگران است. هر چند مسائلی همانند نبود تضمین برای امنیت و نبود نظارت بر آنها از مشکلات خانه مسافرها است اما به نظر می‌آید این نوع اقامت همچنان طرفدار دارد و ساماندهی به جای حذف کاربردی‌تر است.

علاوه بر این حل مشکل کم رونقی هتل‌ها را باید در مسائل دیگری همانند متناسب‌سازی کیفیت و خدمات آنها با قیمت‌هایشان جستجو کرد.
کد خبر 199879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =