چمدان: در نشست شورای ترافیک مقرر شد مطالعات این طرح که شهرهای اقماری غرب استان از جمله شهریار، شهرقدس و ملارد را به پایتخت متصل می‌کند تا 25 اسفند پایان یابد و گزارش آن به این شورا ارائه شود.

استاندار تهران در این نشست گفت: اجرای این طرح مشکلات و عوارض حمل و نقل اتومبیلی از جمله آلودگی هوا، اتلاف وقت و ترافیک را کاهش می‌دهد و مطالعات آن باید زودتر اجرا می‌شد.

انوشیروان محسنی بندپی با بیان اینکه یک نگاه کلان و دراز مدتی را برای راحتی مردم و کاهش مشکلات در نظر گرفته‌ایم گفت: ٥٠ درصد هزینه اجرایی این پروژه خطوط ریلی از طریق شرکت شهرهای جدید محقق می‌شود.

وی اظهار داشت: یکی از مشکلات ما این است که یک تاریخ در نظر می‌گیریم اما این زمان با شروع کار فاصله دارد و این امر باعث شکاف بین مردم و مسئولان می‌شود.

استاندار تهران با بیان اینکه چنین پروژه‌هایی را همه باید کمک کنند تا با مشکل روبرو نشود افزود: همکاری پیمانکاران و شهرداران در اجرای پروژه‌های خطوط ریلی اتصال شهرستان‌های استان به تهران ضروری است.

محسنی بندپی گفت: پیش بینی حضور بیش از دو میلیون نفر جمعیت در پنج سال آینده و مشکلات ترافیکی و آلودگی هوا در غرب استان تهران به ضرورت تسریع توسعه خطوط حمل و نقل ریلی می‌افزاید.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی روزهای برفی و سردی را پیش رو خواهیم داشت افزود: این سرما ممکن است طولانی شود و برای همین سازمان مدیریت بحران باید ضمن حفظ آمادگی کامل خود تلاش کند تا مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود.

محسنی بندپی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که هلال احمر، شهرداری و راه و ترابری آمادگی خوبی برای ارائه خدمات در این روزها دارند.
کد خبر 199667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =