بوی نامطبوع در کدام مناطق پایتخت متصاعد شد؟ | واکنش مترو و شرکت گاز به منشاء بوی بد تهران

چمدان: کیومرث کلانتری با بیان اینکه بوی نامطبوع ایجاد شده در شهر تهران نگران کننده نیست گفت: کمیته ویژه‌ای به منظور بررسی این مساله در محل اداره محیط زیست شهر تهران تشکیل شده است.

وی اظهارداشت: مدیران دستگاه‌های مرتبط از جمله آبفا، مدیریت بحران استانداری و رئیس سازمان آتش نشانی شهر تهران تماس گرفته و منشا مساله را بررسی کردیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: گمانه‌زنی‌هایی درباره وجود منشاء این بو از سوی گدازه‌های قله دماوند بود که توسط کارشناسان تکذیب شد.

به گفته وی، تیم‌هایی نیز از سوی آب و فاضلاب و اداره گاز استان تهران مشغول بررسی مساله هستند.

کلانتری تصریح کرد: تا این لحظه هیچ منشاء مشخصی از بابت این بوی نامطبوع در پایتخت به دست نیامده و تحقیقات در راستای مشخص شدن ماجرا از سوی دستگاه‌ها ادامه دارد.

بو منشا زمینی دارد و خطرناک نیست

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران نیز به نقل از هواشناسی و دیگر نهادهای متولی اعلام کرد که علت این بو آلودگی هوا نیست بلکه منشا زمینی دارد و خطرناک نیست.

بو ارتباطی با پالایشگاه تهران ندارد

مسئولان پالایشگاه تهران در جنوب پایتخت نیز به دنبال گمانه‌زنی برخی منابع درباره اینکه علت بو از این پالایشگاه است، ضمن رد این گمانه زنی‌ها اعلام کردند که هیچ مشکلی در تاسیسات این مجموعه ایجاد نشده است.

به گفته مسئولان این پالایشگاه، دودکش‌ها به صورت آنلاین از سوی سازمان حفاظت از محیط ‌زیست پایش می‌شوند و به شکل عادی مشغول به کار هستند

[related-post id="199636"]

بررسی مراکز صنعتی اطراف تهران

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز گفت: با توجه به اینکه در روزهای گذشته این بو در مناطق جنوبی تهران احساس شده تیم‌های ارزیابی در مناطق جنوبی تهران بویژه 19 و 20 در حال ارزیابی موضوع هستند.

احمد صادقی با بیان اینکه بر اثر استنشاق این بو هیچ شهروندی دچار مسمومیت و مصدومیت نشده اظهار داشت: منشاء این بو مخاطره آمیز نیست و اکنون نیز وضعیت سفید را در شهر تهران اعلام کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: تیم‌ها در حال بررسی موضوع در مراکز صنعتی و همچنین برخی مناطق حاشیه‌ای تهران هستند اما تا نتیجه کامل، نمی‌توان علت دقیق را اعلام کرد.

انتشار بوی نامطبوع در پایتخت ارتباطی به مترو ندارد

مدیران متروی شهر تهران احتمال اینکه بوی نامطبوع تهران مترو باشد را رد کردند.

بوی نامطبوع ارتباطی با عملیات شرکت ملی گاز ندارد

مجید بوجارزاده سخنگوی روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران گفت: بوی نامطبوع تهران هیچ ارتباطی با عملیات مجموعه شرکت ملی گاز ندارد. شایعات مطرح شده مبنی بر انجام عملیات تزریق گاز یا متصاعد شدن بوی نامطبوع ناشی از نشت گاز در سطح تهران، تکذیب می‌شود.
کد خبر 199664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =