آخرین تحولات درباره زیرگذر جنجالی شوش | دستور مونسان برای آغاز گمانه‌زنی‌ باستان‌شناسان | وزارت راه همچنان سکوت می‌کند

چمدان: هر چند هیچ کدام از مدیران همراه معاون میراث فرهنگی طبق توافق از پیش تعیین شده حاضر به ارائه گزارشی از نشست چند روز اخیر درباره زیرگذر شوش نیستند اما فعالان میراث فرهنگی از دستور رئیس سازمان میراث فرهنگی برای حضور تیم باستان شناسی در شوش می‌دهند. فعالان میراث فرهنگی می‌گویند علی اصغر مونسان تاکید کرده است باستان شناسان کار باستان شناسی و گمانه‌زنی در محل زیر گذر را آغاز کنند.

هنوز مشخص نشده است آغاز گمانه‌زنی باستان‌شناسان به منزله منتفی شدن احداث زیرگذر است یا بالعکس.

در حالی توپ در زمین میراث فرهنگی و مسئولان شهری شوش دست به دست می‌شود که مونسان در توییتی موضع سازمان میراث فرهنگی را با این مضمون اعلام کرده است: «متولیان شهر شوش با حکم شبانه، ساخت زیرگذر شهری را آغاز کردند! این اقدام باعث خسارت‌های غیرقابل جبران برای تمدن چندهزارساله ما خواهد بود! اجازه نمی‌دهیم میراث تاریخی ایران را نابود کنند! هم شکایت می‌کنیم هم به معاون میراث گفتم به جد پیگیر موضوع باشد!»

وزارت راه و شهرسازی و شورای عالی معماری و شهرسازی نیز به عنوان یک ضلع مثلث تصمیم‌گیری در خصوص زیر گذر شوش تاکنون هیچ واکنشی نسبت به اخبار اخیر شوش نشان نداده‌اند. آن هم در حالی که پیشتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی وقت خواهان توقف احداث زیر گذر شوش شده بود.

[related-post id="198612"]

جمعی از باستان شناسان نیز روز گذشته به همراه روح الله شیرازی رییس پژوهشکده باستان شناسی در محل تخریب به بهانه عبور زیر گذر حضور یافتند و به بررسی پرداختند.

[related-post id="198528"]
کد خبر 198977

برچسب‌ها