کاهش قیمت ارز مسافرتی | دلار در بازار آزاد ارزان‌تر از صرافی‌های دولتی

چمدان: صرافی‌های دولتی قیمت دلار را برای فروش به مردم 10 هزار و 300 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 10 هزار و 200 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های دولتی به 12 هزار و 300 تومان رسیده است؛ قیمت خرید یورو نیز 12 هزار و 200 تومان اعلام شده است.

۵ صرافی دولتی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

صرافی ملی

دلار آزاد ارزانتر از بانکی شد

همزمان با کاهش قیمت‌ها در بازار ارز، صرافی‌های بانکی نیز قیمت خرید و فروش دلار و یورو را کاهش دادند.

نکته مهم در معاملات امروز بازار ارز این است که قیمت اعلامی صرافی‌های بانکی برای خرید و فروش ارز بالاتر از قیمت‌های بازار آزاد است؛ هم اکنون در بازار تهران قیمت فروش دلار 10 هزار و 250 تومان اعلام می‌شود. بازاری‌ها پیش بینی می‌کنند قیمت ارز باز هم ریزشی داشته باشد.

جدیدترین قیمت ارز مسافرتی 

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۲ هزار و ۴۶۵ تومان و ۶ ریال می‌فروشند که به مسافران یورو را با قیمت 12 هزار و 262 تومان و 4 ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد 7 در هزار به رقمی حدود 12 هزار و 280 تومان می‌رسد. قیمت فروش ارز مسافرتی در نظام بانکی نسبت به آخرین روز هفته گذشته کاهش یافته است.

مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.
کد خبر 198680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =