چمدان: پس از انتشار گزارش چمدان از حضور «کیاداود اسفندیاری» مجری برنامه پایش در شرکتی که 10 دقیقه آنتن برنامه خودش (پایش) را به آن اختصاص داد، سایت این شرکت دوباره ویرایش شده تا ردپای مجری برنامه پایش را کاملا پاک کند.

در واقع مسئولان این شرکت به جای توضیح نقش مجری برنامه پایش در این شرکت و سوء استفاده‌ای که از این حضور در تبلیغ تلویزیونی صورت گرفته است، وب سایت این شرکت را دوباره ویرایش کرده و با حذف بخش‌هایی که رد پای این مجری در آن دیده می‌شد تلاش کردند نقش این مجری در شرکت پنهان بماند.

[caption id="attachment_198936" align="aligncenter" width="3827"]کیا داوود اسفندیاری 1- بخش ایده پردازان سایت این شرکت گردشگری، پیش از معرفی آن در برنامه پایش، «کیا داود اسفندیاری» را یکی از دو ایده پرداز اصلی شرکت معرفی کرده است ؛ این صفحه دیگر در سایت موجود نیست! | 2- همزمان با معرفی شدن این شرکت در برنامه پایش به مجری‌گری «کیا داود اسفندیاری» نام او از بخش ایده پردازان شرکت حذف شد ... | 3- بخش «ایده پردازان» سایت این شرکت، پس از انتشار گزارش چمدان به «ایده پرداز» تغییر کرد و علیرضا دشتی که قبلا نفر دوم این ایده معرفی شده بود، این بار تنها ایده پرداز این شرکت معرفی شده است![/caption]

[caption id="attachment_198925" align="aligncenter" width="1080"]کیا داوود اسفندیاری همانطور که در این تصویر می‌بینید پس از انتشار گزارش چمدان این بخش نیز ویرایش شده و ترکیب مجری - خبرنگار و نام شرکت همکار نیز حذف شده است ...[/caption]

 

مجری پایش: ایده پرداز بودم ؛ به خاطر تشکر اسمم در سایت بود!

کیا داود اسفندیاری در واکنش به گزارش چمدان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم گفته است: من به برخی از مجموعه‌های عام‌المنفعه یا تجاری مشاوره پولی یا فکری صرف می‌دهم که یکی از شرکت‌هایی که کمک فکری صرف داده‌ام، همین شرکت مهندسی بازرگانی راهیان عصر دایا بود. چرا که این مجموعه تصمیم گرفته در حوزه گردشگری اقدامات مثمرثمری انجام دهد. به همین خاطر از بنده خواستند یک کمک فکری به آن‌ها کرده باشم. هیچ پولی هم در این میان رد و بدل نشده و فقط ایده و فکر نقل و انتقال بنده با این شرکت بوده است.

مجری پایش درباره ثبت نامش به عنوان ایده‌پرداز این مجموعه در سایت نیز گفته است: دوستان شرکت دایا در سایت خودشان می‌خواستند تشکری از بنده داشته باشند به همین دلیل نام من را به عنوان ایده‌پرداز این شرکت ثبت کرده بودند. بعد از گذشت 5 روز متوجه انتشار اسمم در این سایت شدم و درخواست کردم آن را حذف کنند. هرکسی می‌تواند در فضای اینترنت و سامانه ثبت شرکت‌ها جستجو کند و ببیند که نامی از بنده در هیچ‌جایی ثبت نیست، به جز یک موسسه مطالعاتی که فعالیت و تراکنش مالی ندارد. افرادی که منتشر کرده‌اند به لحاظ قانونی باید پاسخگو باشند.

اسفندیاری در پاسخ به این سوال که این شبهه باز هم وجود دارد شخص یا شرکتی که با شما مراوده مشاوره‌ای صرفاً فکری هم داشتند به «پایش» آمده‌اند و خودش یک نوع تبلیغ برای آن شرکت محسوب می‌شود گفت: هرکسی می‌تواند به برنامه "پایش" بیاید. ما صرفاً شرکت‌هایی که کار عام المنفعه و خلاقانه‌ای در هر حوزه‌ای انجام می‌دهند را دعوت می‌کنیم و این امکان برای همه فراهم است. این کار هم کار بزرگی است که شرکتی بخواهد خط تهران - عتبات عالیات را راه‌اندازی کند. باید هم از این شرکت حمایت کرد و به اگر هم بتوانیم ایده در اختیارشان بگذاریم. البته دعوت مهمان به برنامه هم فرآیندی دارد که شاخص‌ها و مولفه‌هایی برای این دعوت مدنظر دست‌اندرکاران مربوطه است.

توضیح چمدان: اسفندیاری در این گفتگو با استناد به آگهی‌های روزنامه رسمی عضویت در شرکت «راهیان عصر دایا» را رد کرده است در حالی که در گزارش چمدان به عضویت این مجری در شرکت مذکور اشاره نشده است.

همچنین در سایت «ریل‌گردی» پس از گزارش چمدان نام شرکت «راهیان عصر دایا» حذف شده است. پیش از این نیز در این سایت از شرکت «راهیان عصر دایا» که یکی از پیمانکاران راه آهن است به عنوان همکار و حامی نام برده شده و در هیچ بخشی ارتباط این شرکت با «ریل گردی» مطرح نشده است.

اسفندیاری مجری برنامه پایش در بخشی از گفتگوی خود با تسنیم در دفاع از معرفی شرکت مذکور {که خود در آن ایده پرداز بوده است} در این برنامه تاکید کرده است که هرکسی می‌تواند به برنامه "پایش" بیاید اما در جملاتی پس از آن می‌گوید دعوت مهمان به برنامه پایش فرآیندی دارد که این شاخص‌ها و مولفه‌ها مدنظر دست‌اندرکاران مربوطه است. این دو بخش از گفتگوی این مجری کاملا در تناقض با یکدیگر است.

چمدان در گزاش خود نیز تاکید کرده است که معرفی شرکتی که مجری برنامه در آن به عنوان ایده پرداز حضور دارد در صورتی که هزینه آن هم به صدا و سیما پرداخت شده باشد به دلیل رفتار مجری که رابطه خود با شرکت مذکور را مخفی نگاه داشته و حتی در پرسش‌های خود از مهمان برنامه اینگونه تلقی می‌کند که هیچ اطلاعی از این فعالیت ندارد اخلاقی نیست و نوعی فریب مخاطب تلقی می‌شود.

اسفندیاری در گفتگوی خود تاکید کرده است که «ما صرفاً شرکت‌هایی که کار عام المنفعه و خلاقانه‌ای در هر حوزه‌ای انجام می‌دهند را دعوت می‌کنیم» این در حالی است که ایده گردشگری راه آهن که در این برنامه به عنوان ایده‌ای نوآورانه معرفی شده است پیش از این و در سال‌های گذشته توسط چندین شرکت دیگر پیگیری شده و حتی تورهایی نیز در این زمینه برگزار شده است.

اسفندیاری در بخش‌ دیگری از گفتگوی خود به راه اندازی خط تهران - عتبات عالیات به عنوان اقدام مهم این شرکت یاد کرده و گفته به چنین شرکتی هم باید کمک کرد و هم ایده داد. اولا بحث ارتباط ریلی در حیطه وظایف وزارت راه و شهرسازی و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران است و شرکت‌های گردشگری تنها تورهایی را در این زمینه برنامه‌ریزی می‌کنند. دوما هنوز زیرساخت‌های سفر ریلی به عراق فراهم نشده و در دست ساخت است و شبکه ریلی ایران هیچ ارتباطی با شبکه ریلی عراق ندارد ...
کد خبر 198573

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =