آخرین تصمیمات درباره زیرگذر شوش پس از عملیات شبانه | تعدادی آثار سفالی بیرون کشیده شد | استاندار دستور توقف عملیات را صادر کرد

چمدان: فعالیت لودرها در شهر باستانی شوش با اعتراض سازمان میراث فرهنگی متوقف شد. گفته می‌شود در فعالیت لودرها برای تعریض پل روگذر شوش- اندیمشک و تبدیل آن به زیر گذر تعدادی آثار سفالی از زمین بیرون کشیده شده است.

محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کل کشور جمعه شب 7 دی ماه در گفت‌وگو با رسانه ملی در  باره این که مجوز فعالیت لودرها را کدام نهاد صادر کرده است، گفت: ما دیشب متوجه شدیم که بدون هماهنگی با ما، فرماندار شوش به شهرداری دستور می‌دهد و شهرداری با تجهیزات خودش در هوای بارانی و تاریک شروع به حفاری جهت احداث زیرگذر می‌کند.

او با بیان این که آنچه برای ما مورد اعتراض بود این است که چرا ما را در جریان نگذاشتند، افزود: دیشب هم هرچه تلاش کردیم این اتفاق نیفتد تا با مسوولان شهری جلسه‌ای داشته باشیم و وضعیت را برای آنها تشریح کنیم، مقدور نشد.

طالبیان تأکید کرد: آنچه مسلم است هم رضایت و منافع مردم مهم است هم حفظ آثار تاریخی.

وی با اشاره به این که او و تیم همراهش نتوانسته‌اند بررسی دقیقی از منطقه داشته باشند، گفت: البته فردا رییس پژوهشکده باستان‌شناسی و مدیرکل پایگاه‌ها در محل حاضر می‌شوند تا بررسی دقیق‌تری صورت بگیرد. یکسری موارد فرهنگی وجود دارد و چون شوش است ما باید آنها را به دقت بررسی کنیم تا بدانیم چه راهکاری برای این قضیه داشته باشیم. اما باید به ما فرصت بدهند تا به درستی کار کارشناسی کنیم و این معضل حل شود.

معاون میراث فرهنگی کل کشور در پاسخ به این پرسش که آیا فعالیت لودرها ادامه دارد، اظهار کرد: خوشبختانه امروز صبح با استاندار خوزستان دیدار و گفت و گو داشتیم و ظهر ایشان دستور توقف داده تا ما بررسی دقیق‌تری انجام دهیم.

او ادامه داد: مهم آن است مسوولان شوش بویژه فرماندار و مسوولان دولتی باید اجازه بررسی دقیقتری را بدهند.

[related-post id="198513"]

[related-post id="198457"]

[related-post id="198424"]
کد خبر 198520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =