سرنوشت ویزای گرجستان برای ایرانی‌ها مشخص شد | جزئیات جلسه هیئت‌های کنسولی ایران و گرجستان

سفارت ایران در تفلیس اعلام کرد: این توافق در جریان سفر هیات کنسولی جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی علی اصغر محمدی مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه و ملاقات با الکساندر خوتیسیاشویلی معاون وزارت خارجه گرجستان، بدست آمد.

طرفین در این ملاقات در مورد روابط کنسولی و تحولات اخیر بحث و تبادل نظر کردند و بر اهمیت مناسبات دوستانه و تداوم توافقنامه موجود در خصوص لغو روادید بین دو کشور تاکید کردند.

مقامات دو کشور ایران و گرجستان همچنین برای پیشبرد مناسبات کنسولی در محورهای ذیل توافق کردند:

* بمنظور جلوگیری از برداشت نادرست مفاد توافقنامه لغو رژیم روادید و هرگونه سوء تفاهم ناشی از آن، طرفین نسبت به آماده سازی و انتشار اطلاعات و توصیه‌های سفر اقدام خواهند کرد.

* اقدامات لازم برای ساماندهی مفاد توافقنامه لغو رژیم روادید و اجرای موثر آن ادامه خواهد یافت.

*  چهارمین کمسیون مشترک کنسولی دو کشور در بهمن ماه 1397 مصادف با فوریه 2019 برگزار خواهد شد.

*  در راستای صیانت و حمایت از روابط دو کشور و حقوق شهروندان و همچنین مقابله با انواع جرائم و تخلفات، همکاری‌های نزدیک پلیسی دو کشور در سطوح مختلف مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش چمدان، با وجود اینکه شهروندان ایرانی برای سفر به گرجستان نیازی به اخذ روادید ندارند اما در چند ماه اخیر شماری از ایرانیان بدون دلیل از ورود به گرجستان منع شده‌اند. وزارت کشور گرجستان به تازگی اعلام کرد که محدودیت ورود به این کشور فقط شامل ایرانیان نبوده و این کشور در ماه نوامبر مانع ورود یک هزار و 151 شهروند خارجی از جمله 434 نفر ایرانی به این کشور شده است.

رژیم لغو روادید ایران و گرجستان تغییر می‌کند؟

کد خبر 198306

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =