چمدان: دادستان یاسوج گفت: در پی آتش‌سوزی قسمتی از مجسمه آریوبرزن در میدان اکبرآباد شهر یاسوج در شامگاه ۲۸ آذر ماه، شناسایی عوامل مرتبط در دستور کار قرار گرفت.

کرمی با اعلام این خبر افزود: پس از انجام تحقیقات لازم، شخصی که اقدام به این عمل کرده بود با پیگیری و تلاش مستمر شناسایی و دستگیر شد.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با تشکر از نیرو‌های امنیتی و انتظامی و اطلاعات سپاه اظهار کرد: در همین راستا پرونده‌ای تشکیل و تحقیقات مقدماتی، جهت کشف و انگیزه‌ مرتکب ادامه دارد.

[related-post id="196905"]

به گزارش چمدان، سال ۹۰ این مجسمه حاشیه‌های مختلفی را در یاسوج و در میان طیف‌های مختلف سیاسی ایجاد کرده بود.  در حالیکه دادستان یاسوج خواستار پائین آوردن مجسمه آریوبرزن از میدانی به همین نام در شهر یاسوج شده بود نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با برداشن این تندیس مخالفت کرد.

آریوبَرزَن نام یکی از شاهزادگان هخامنشی و سردار ایرانی بود که در برابر سپاه اسکندر مقدونی ایستادگی کرد و خود و سربازانش تا واپسین تن کشته شدند. نام آریوبرزن در پارسی کنونی به گونه آریابرزین هم گفته و نوشته می‌شود که به معنی ایرانی باشکوه است.
کد خبر 198300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =