چمدان: طرح ساختمان برج بتنی‌شیشه‌ای The Tulip (به‌معنی گل لاله) از سوی شرکت معماری فاستر و شرکا کلید خورد.

سِر نورمن فاستر، موسس این شرکت معماری درباره ویژگی‌های این آسمانخراش 305 متری می‌گوید: «این ساختمان شبیه به غنچه گل لاله است که روی ساقه‌ای 240 متری قرار می‌گیرد.»

در این برج، علاوه‌بر طبقات اداری 8 طبقه برای فعالیت‌های تفریحی شامل رستوران‌‌ها و کافی‌شاپ‌های با چشم‌انداز 360 درجه و همچنین یک «کلاس درس در آسمان» هم در نظر گرفته شده است.

بازدیدکنندگان و گردشگران می‌توانند از مزایای امکانات تعاملی کلاس درس در آسمان برای آشنایی با تاریخ لندن بهره‌مند شوند. به‌خصوص دانش‌آموزان می‌توانند امکانات آموزش مبتنی بر فناوری‌های برتر این کلاس را به‌کار گیرند. براساس این طرح، سالانه 20هزار دانش‌آموز مدارس دولتی انگلیس می‌توانند از این امکانات به‌صورت رایگان استفاده کنند.

هرچند این برج چند متر از برج 309 متری شارد که بلندترین برج لندن است کوتاه‌تر است اما طراحان آن می‌گویند که سکوی چشم‌انداز تولیپ بلندتر از شارد است.

در سال 2014 بیش‌از 700میلیون پوند برای ساخت برج لاله در نظر گرفته شد و اگر این ساختمان بتواند مجوزهای لازم را به‌موقع دریافت کند عملیات ساخت آن از ابتدای سال 2020 آغاز و در سال 2025 افتتاح خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود این برج سالانه یک میلیون بازدیدکننده را جذب کند و به یکی از جاذبه‌های گردشگری مدرن لندن تبدیل شود.[related-post id="17568"]

[related-post id="4140"]
کد خبر 197829

برچسب‌ها