بلیت موزه‌ها را الکترونیکی بخرید | هدیه میراث کشور به گردشگران

چمدان:اگر تصمیم گرفتید طی روزهای آتی تخت جمشید و یا موزه‌های سعدآباد، نیاوران، کاخ گلستان و موزه ملی ایران را ببینید، یک گزینه جدید برای خرید بلیت ورودی آنها پیش رو دارید؛ خرید آنلاین! این گزینه را سازمان میراث فرهنگی برای گردشگران تدارک دیده و در مرحله اول فقط برخی از موزه‌ها این امکان را تدارک دیده اما به زودی قرار است همه موزه‌های زیر نظر این سازمان بلیت الکترونیکی برای گردشگران فراهم کنند.

به گزارش اصفهان زیبا،گاهی در یک روز تعطیل قصد می کنید از یک موزه بازدید کنید اما زمان مراجعه با صف طولانی مراجعه کنندگان مواجه می شوید و مجبور می شوید زمانی طولانی منتظر خرید بلیت بمانید. به گزارش اصفهان زیبا،گاهی اوقات به دلایل مختلف ممکن است موزه ای تعطیل باشد و در این زمان هیچ روشی به جز مراجعه حضوری برای اطلاع از تعطیل بودن موزه وجود ندارد که در این صورت فرد زمانی را که به آن اختصاص داده عملا از دست داده است. از نمونه این تعطیلی ها می‌توان به مجموعه کاخ سعد آباد اشاره کرد که بسیاری از روزها به دلیل مهمانی ‌های سیاسی بسته است و بازدیدکنندگانی که بدون اطلاع می ‌خواهند به کاخ بروند، با درهای بسته رو به رو می ‌شوند.

از طرفی در برخی موزه ها مانند کاخ سعد آباد فاصله مجموعه ها با محل فروش بلیت زیاد است و برخی مراجعه کنندگان در حال بازدید تصمیم می گیرند از سایر موزه ها نیز بازدید کنند، اما تهیه بلیت نیازمند یک پیاده روی طولانی و ایستادن مجدد در صف انتظار است همین مسئله باعث شده هر روز مسئولان موزه با مراجعه کنندگان زیادی مواجه شوند که می خواهند بدون داشتن بلیت از موزه دیدن کنند. خلاصه در صنعت گردشگری امروز صدور بلیت الکترونیکی یک لزوم است و البته راه‌اندازی بلیت الکترونیک در موزه‌ها را می‌توان یکی از بهترین راهکارهای جلوگیری از هر سوءاستفاده، بروز مشکل و البته اعلام آمار بازدید صحیح دانست.

آنطور که سال گذشته مدیرکل امور موزه‌های کشور به ایرنا اعلام کرده بود، در طول ایام نوروز ۹۷ بیش از هفت میلیون و ۸۲۵ هزار نفر از موزه‌های کشور و محوطه‌هایی که برای بازدید از آنها بلیت فروخته می‌شود، دیدن کردند. تهران با احتساب میزان بازدید از کاخ موزه‌ها و موزه ملی ایران در کنار استان اصفهان، بیشترین بازدیدکنندگان از موزه‌ها را داشته‌اند. محمدرضا کارگر امسال هم پیش بینی کرده با کنترل فروش بلیت موزه‌ها در ماه‌های آینده شاهد افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی در فروش بلیت باشیم.

بنابراین از نوروز امسال، گردشگران استندهای الکترونیکی فروش خودکار بلیت، گیشه‌های الکترونیکی و گیت‌های کنترل تردد خودکار را هم در کنار سامانه یکپارچه نرم افزاری فروش بلیت در تمام اماکن تاریخی پربازدید استان‌های کشور خواهند دید.
کد خبر 197334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =