چمدان: بهنام سعیدی گفت: در حال حاضر بارش برف در استان‌های گلستان (محور شاهرود به توسکستان)، خراسان رضوی (مشهد به فریمان و درگز به قوچان)، خراسان جنوبی (بیرجند به قائن)، خراسان شمالی (بجنورد به آشخانه و چمن بید به آشخانه) و مازندران (کیاسر به سمنان، فیروزکوه محدوده گدوک، هراز محدوده لاریجان و ارتفاعات جاده هراز و کندوان) با شدت بیشتری نسبت به سایر استان‌های درگیر برف و کولاک گزارش شده است.

وی ادامه داد: از آنجا که مه گرفتگی و بارش باران هم در برخی از مناطق استان‌های تهران، مازندران، گلستان، خراسان رضوی، کردستان و ایلام نیز گزارش شده و این بارش‌ها احتمال طغیان رودخانه‌ها و خطرناک شدن مسیرهای منتهی به رودخانه‌ها را دارد، هموطنان و مسافران زمستانی باید از تردد و توقف در این مسیرها اجتناب کنند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از مسافران خواست در صورت بروز سوانح با نهادهای امدادی همچون اورژانس 115، پلیس 110 و هلال احمر 112 تماس بگیرند و به توصیه آنها توجه کنند.

معاون پیش بینی و پیشگیری با هشدار به رانندگان عبوری از استان های برفگیر که دارای گردنه‌های سخت گذر کوهستانی هستند از آنان خواست علاوه بر همراه داشتن زنجیر چرخ با احتیاط کامل حرکت و از هرگونه حرکت اضافی که موجب اختلال در مسیرهای ارتباطی شود اجتناب و از توقف درحاشیه جاده خودداری کنند.

سعیدی با بیان اینکه بارش برف و کولاک ‌در این استان‌ها طی 48 ساعت گذشته، این استان‌ها را با مشکلاتی مواجه کرده است به ایرنا گفت: طبق آخرین اطلاعات رسیده به مرکز اطلاعات و حوادث سازمان مدیریت بحران کشور هم اکنون نیروهای امدادرسان هلال احمر، راهداری و اورژانس 115 در حال خدمات رسانی به خودروهای در راه مانده و متأثر از برف و کولاک در این استان‌ها هستند و در صورت درخواست کمک اضطراری به کمک حادثه دیدگان خواهند شتافت.
کد خبر 197296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =