چمدان: مدیر بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: یکی از حوزه‌ها که دارای سهمیه گوشت قرمز بوده است محموله خود را فروخته و گوشت در مکانی دیگر کشف شده است که در نتیجه آن پرونده با عنوان تخلف توزیع خارج از شبکه به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد.

علیرضا شجاعی افزود: بنابر قانون تا زمان صدور حکم نهایی توسط مراجع قضایی اجازه نام بردن از واحدها و اشخاص متخلف را نداریم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان نیز با تایید این موضوع به فارس گفت: دو پرونده 2.5 تن و 250 کیلوگرم در این حوزه تشکیل شده است به طوری که یک مرکز دارای سهمیه گوشت منجمد یارانه‌ای که مصرف‌کننده عمده بوده است و قانوناً حق مصرف آن را داشته، اما به جای مصرف در مسیر قانونی گوشت دریافتی خود را به یک هتل واگذار کرده است که حکم آن به زودی صادر می‌شود.

علیرضا حسن‌پور اظهار کرد: در حال تحقیق هستیم تا ببینیم چه فردی حواله صادر کرده و آیا بررسی کرده که این مرکز نیاز داشته و یا خیر، تا به این نتیجه برسیم تخلفی صورت گرفته و آیا این تخلف شخصی بوده و یا سیستمی انجام شده است؟

وی افزود: به لحاظ قانونی نه مصرف‌کننده حق داشته که سهمیه خود را بفروشد و نه هتل حق خرید آن را دارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان اضافه کرد: در این نوع پرونده مجازات بیشتر متوجه فروشنده است و خریدار کمتر مجازات خواهد شد چراکه او به دنبال تأمین رفع نیاز خود است.
کد خبر 195851

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =