چمدان: در ادامه روند دیپورت شهروندان ایرانی از مبادی ورودی گرجستان دیشب سه‌شنبه 20 آذر ماه پرواز هواپیمایی تابان از مقصد تفلیس به تهران در مسیر بازگشت و به‌ رغم سوار کردن مسافران دو ساعت روی زمین ماند تا 9 تبعه ایرانی را که از ورود آنها به تفلیس ممانعت به عمل آمده بود، بازگرداند.

یکی از مسافران به فارس گفته است: مسافرانی که در داخل هواپیما نشسته بودند نسبت به این روند اعتراض کرده و حتی قصد خروج از هواپیما را داشتند، ولی پلیس مانع این کار شد و در نهایت هواپیمای مزبور بعد از دو ساعت به مقصد تهران پرواز کرد.

از سوی دیگر دیشب، دو نفر از مسافران پرواز قشم‌ایر به مقصد تفلیس نیز طرد (ریجکت) شده و از ورود آنها به داخل گرجستان ممانعت به عمل آمد.

روند دیپورت شهروندان ایرانی در طی یک ماه اخیر شدت گرفته و از ورود بسیاری از شهروندان ایرانی که اقامت موقت در تفلیس داشته و اقدام به خرید ملک و ثبت شرکت و... کرده‌اند، ممانعت به عمل آمده و هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای هم برای ممانعت از ورود آنها بیان نشده است.

در این راستا و در اعتراض به این اقدام غیردوستانه دولت گرجستان، سفیر این کشور دو بار به وزارت خارجه ایران احضار و مراتب گلایه‌مندی جمهوری اسلامی ایران از این اقدامات به وی ابلاغ شد. به‌رغم تعهد مقامات گرجی برای پیگیری این روند به‌ویژه اظهارات اخیر سفیر گرجستان در تهران که اعلام کرده بود این مشکلات را پیگیری می‌کند؛ هفته گذشته یکی از زنان ایرانی در فرودگاه پایتخت این کشور، بازداشت و با رفتار خشونت‌آمیز پلیس گرجستان مواجه شد.

[related-post id="195021"]

[related-post id="194982"]

[related-post id="194750"]

[related-post id="194698"]

[related-post id="194056"]

[related-post id="193734"]

[related-post id="193689"]

[related-post id="193404"]
کد خبر 195157

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =