واکنش سریع شهرداری تهران به مزایده خانه معمار چهارصد دستگاه | کمیته امداد مزایده را متوقف کند

چمدان: روزنامه همشهری دیروز در صفحه ۱۷ خود آگهی مزایده املاک کمیته امداد امام خمینی را منتشر کرد. در ردیف ۲۶ این لیست اسم خانه‌ای به چشم می‌خورد که کار مهندس علی اکبر صادق است.

مهندس علی اکبر صادق از طراحان محله چهارصد دستگاه در پیروزی و همکار در پروژه‌هایی چون ساخت آرامگاه سعدی، شعبه مرکزی ساختمان بانک مسکن در خیابان فردوسی، ساختمان الحاقی شرکت ارتباطات زیر ساخت در ابتدای خیابان ناصرخسرو و … است. بیشتر کارهای او با همکاری مهندس فروغی و با کاربری ساختمان‌های دولتی است.

حالا علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12  در نامه‌ای به فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خواستار توقف این مزایده شده است.

علی محمد سعادتی 20 آذر ماه در نامه‌ای به فتاح نوشت نوشته است: با عنایت به آگهی مزایده شماره ۸۹ مورخ ۲۰ آذر ۹۷ در خصوص فروش ساختمان قدیمی خیابان فردوسی خیابان صادق پلاک های ۸ و ۱۰ و با توجه به ارزشهای معماری ساختمان فوق به عنوان اثر معماری تاریخ معاصر تهران هرگونه تخریب و نوسازی آن نیازمند بررسی‌های دقیق است.

لذا خواهشمند است دستور فرمایید تا تعیین تکلیف ساختمان مسکونی موضوع از دستور کار مزایده خارج شود. در همین راستا منطقه ۱۲ آمادگی خود را جهت تسهیل شرایط بهسازی، مرمت همچنین بهره برداری اقتصادی کلی ساختمان های واجد ارزش تاریخی آن کمیته که تخریب و نوسازی آن ممکن نیست،اعلام می دارد.

ضمنا این منطقه آمادگی دارد نسبت به بهره برداری مشترک از ابنیه واجد ارزش آن سازمان با لحاظ منافع شخصی و عمومی اقدام نماید.

[related-post id="194882"]
کد خبر 195156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =