چمدان: در این دیدار که روز گذشته انجام گرفت مراتب گلایه‌مندی ایران و اعتراض هموطنان از رفتارهای ناشایست برخی از ماموران مرزی گرجستان با اتباع ایرانی به «یوسب چاخواشویلی» سفیر گرجستان سفیر اعلام شد.

باقری مقدم با اشاره به پیشینه و سوابق دوستانه روابط دو کشور، این گونه برخوردهای نامتعارف بعضی از ماموران مرزی گرجستان و افزایش میزان بازگرداندن اتباع ایرانی را مغایر با روابط دوستانه فیمابین اعلام کرده و تداوم این روند را آسیب زننده به روابط و ارتباطات خوب مردم دو کشور دانست.

مدیر کل اوراسیای وزارت امور خارجه ضمن درخواست اصلاح روند کنونی، رسیدگی و برخورد قضایی با مامورین مرزی خاطی گرجستان را الزامی دانست.

سفیر گرجستان در تهران نیز ضمن اظهار تاسف از برخی برخوردهای صورت گرفته، گزارشی از وقایع پیش آمده ارائه و قول داد شخصا به تفلیس سفر و موارد را پیگیری و نتیجه را اعلام نماید.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه از شهروندان ایرانی خواسته است تا اطلاع ثانوی از سفر به گرجستان خودداری کنند تا وزارت خارجه بتواند در یک سازوکار مشخص چرایی این مشکل و مصائبی که دولت گرجستان برای اتباع ایرانی ایجاد کرده را روشن کند.

[related-post id="194698"]

[related-post id="193689"]

[related-post id="193568"]
کد خبر 194982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =