ارز مسافرتی گران‌تر از یوروی صرافی دولتی | ریزش قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی‌های دولتی

چمدان: ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز درحالی ادامه دارد که قیمت دلار در بازار آزاد کماکان از صرافی‌های دولتی پایین‌تر است. صرافی‌های آزاد قیمت دلار را 10 هزار و 300 تومان برای فروش در تابلوهای خود ثبت کرده‌اند.

قیمت دلار در صرافی‌های دولتی از 10 هزار و 750 تومان صبح امروز به 10 هزار و 500 تومان سقوط کرده است. این صرافی‌ها ساعتی قبل دلار را 10600 تومان می‌فروختند. صرافی‌های دولتی هم اکنون یورو را 12 هزار و 400 تومان می‌فروشند و با قیمت 13 هزار و 300 تومان از مردم می‌خرند.

5 صرافی دولتی در خیابان فردوسی و با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت 10 تا 15 تا 2000 دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

فعالان بازار معتقدند سیاست‌های اخیر بانک مرکزی از اصلی‌ترین دلایل ریزش قیمت‌ها در بازار ارز است؛ بازاری‌ها می‌گویند: محدودیت‌های اخیر چک تضمینی و تراکنش‌های بانکی عامل مهمی است که موجب ارزانی قیمت‌ها در این بخش شده است.

قیمت ارز در صرافی ملیجدیدترین قیمت ارز مسافرتی پس از کاهش قیمت ارز

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت 12 هزار و 465 تومان و 6 ریال می‌فروشند که با احتساب کارمزد 7 در هزار به رقمی حدود 12 هزار و 500 تومان می‌رسد. نرخ امروز نسبت به روز گذشته با کاهش 348 تومانی همراه بوده است.

مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته شده را به شعب بانک های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.
کد خبر 194917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =