چمدان: روزنامه همشهری صبح امروز در صفحه ۱۷ خود آگهی مزایده املاک کمیته امداد امام خمینی را منتشر کرد. در ردیف ۲۶ این لیست اسم خانه‌ای به چشم می‌خورد که کار مهندس علی اکبر صادق است.

مهندس علی اکبر صادق از طراحان محله چهارصد دستگاه در پیروزی و همکار در پروژه‌هایی چون ساخت آرامگاه سعدی، شعبه مرکزی ساختمان بانک مسکن در خیابان فردوسی، ساختمان الحاقی شرکت ارتباطات زیر ساخت در ابتدای خیابان ناصرخسرو و ... است. بیشتر کارهای او با همکاری مهندس فروغی و با کاربری ساختمان‌های دولتی است.

  

خانه خیابان صادق متعلق به دوره پهلوی دوم تنها کار باقی مانده ویلایی مهندس صادق به متراژ ۲هزار و ۲۲۴ متر است که به قیمت ۱۶ میلیارد و ۱۵ میلیون تومان به مزایده گذاشته شده است. این خانه در خیابان فردوسی، خیابان صادق، پلاک‌های ۸ و ۱۰ قرار دارد.

در این آگهی قید شده است: «شش دانگ عرصه و اعیان دو باب خانه مسکونی قدیم ساخت متصل به هم مشتمل بر پنج سند مالکیت که طبق نظریه اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تهران دارای ارزش معماری و تاریخی و فرهنگی است. هرگونه اقدام منوط به هماهنگی با میراث فرهنگی است. ملک مذکور بر اساس طرح تفصیلی جدید شهر تهران در پهنهS122( گسترده ها و مراکز تجاری اداری و خدماتی) قرار دارد. امور مربوط به میراث فرهنگی و شهرداری به عهده خریدار بوده و با وضع موجود و با جمیع جهات ارزیابی و جهت فروش مدنظر می‌باشد. مراجعه متقاضیان جهت کسب اطلاعات کامل به اداره فروش املاک ضروری است. با ۲۵ درصد نقد الباقی ۳۶ ماهه تحویل پس از وصول ۵۰ درصد ثمن معامله»

به گزارش چمدان، در ادوار گذشته کمیته امداد، ویلای پناهی اثر «رولاند مارسل دوبرول» را در خیابان انقلاب به مزایده گذاشته بود و خانه ملکه توران  در خیابان پسیان را تخریب کرد.

تصاویر خانه صادق را در زیر ببینید: 

کد خبر 194882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =